- Advertisement -

TAG

Pallati i Brigadave

Vizita e parë zyrtare që pas marrjes së detyrës, kryeministri i Kosovës vjen sot në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë sot zyrtarisht për herë të parë Shqipërinë, që pas marrjes së detyrës së tij, ku do...

Albin Kurti për herë të parë në Shqipëri si kryeministër i Kosovës, Rama i uron mirëseardhjen

Ka filluar ceremonia e mirëseardhjes së Kryeministrit të ri Kosovës Albin Kurti. Ka qenë kryeministri Edi Rama që e ka pritur për takimin e...

Rama ftesë të dytë opozitës: Koha të përballemi me sfidën

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorët e huaj në Tiranë, ku u shpreh se shqiptarët në bashkëpunim me ndërkombëtarët do të...

Kryeministri i Italisë sot në Tiranë, takim me Ramën dhe Metën

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte do të zhvillojë një vizitë ditën e sotme në Tiranë. Sipas axhendës, në orën 15.30, Conte do të takohet me Kryeministrin Edi Rama...

Ndryshimet në drejtimet e qarqeve, Rama mbledh sot kabinetin në Pallatin e Brigadave

Kryeministri Edi Rama ndryshe nga zakonisht ka mbledhur sot në Pallatin e Brigadave kabinetin qeveritar. Kujtojmë se mbledhjet e kabinetit zhvillohen në godinën e kryeministrisë...

Kopshti i Pallatit të Brigadave është wow!

Nga Fjorda Llukmani Hera e parë që vizitoj kopshtin më të bukur në Shqipëri dhe jam akoma WOW! Pallati i Brigadave është padyshim më i...

Pallati i Brigadave hap dyert për herë të parë për publikun (foto)

Parku i Pallatit të Brigadave ka hapur sot dyert për herë të parë për qytetarët. Hapja  e tij u bë në orën 11:00 dhe ishin...

Nëntor 1944/ Pamje nga Tirana e bombarduar pak ditë para çlirimit

Kjo është pamje e Tiranës së nëntorit të vitit 1944, pak ditë para çlirimit. Janë momente të bombardimit të Pallatit Mbretëror (Pallati i Brigadave) gjatë...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -