- Advertisement -

TAG

Termet

Itali/ Nxirren 6 persona të gjallë nga hoteli i goditur nga orteku

Ekipet e shpëtimit pas ortekut që përfshiu  hotelin Rogopiano në Pescarese,janë gjendur rreth 35 persona, gjashtë prej tyre janë gjetur të gjallë nga grupet e shpëtimit. Rreth 25...

Itali/ 80 tërmete gjatë natës, një ortek dëbore zë brenda turistët në hotel (foto+video)

Itali/ Prej dy ditësh vijojnë lëkundjet e tokës Italia qëndrore vazhdon të goditet nga tërmetet. Të paktën 80 tërmete kanë rënë gjatë mbrëmjes së djeshme të...

Gazetari ishte, kur pullë të kuqe s’kishte

Nga Andreas Dushi Më ka pëlqyer përherë gazetaria dhe për këtë arsye qëndroj i mirëinformuar me lajmet më të fundit që shpalosin portalet online, të...

Tërmet në Fixhi, alarm për cunam

Një tërmet me magnitudë 7,2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor. Tërmeti e kishte epiqendrën 280 km...

Tërmet në Fier, alarmohen banorët në Zharrëz

Në orët e para të mëngjesit të së hënës, një termet ka tronditur Fierin dhe Patosin. Lëkundja është regjistruar rreth orës 1:19 minuta dhe,...

Tërmet në jug të Shqipërisë

Jugu i vendit është lëkundur mesditën e sotme nga një tërmet i fortë. Mësohet  se forca e tërmetit arriti magnitudën 4.3 ballë.  Sipas Qendrës Sizmiologjike...

Tërmeti i dytë godet Zelandën e Re. Autoritetet: Lëkundjet e tokës mund të vazhdojnë për disa muaj

Një tjetër  tërmet me magnitudë 6.3 goditi Ishullin Jugor të Zelandës së Re. Tërmeti  goditi në orën 13:45 sipas orës lokale në një thellësi...

Zelanda e Re/ Tsunami pas tërmetit të fuqishëm

Tërmeti i fuqishëm 7.8 ballë i shkallës rihter që goditi ishullin jugor të Zelandës së Re, u ndoq nga një tsunami 2 orë më...

Zelandë e re/ Tërmet i fuqishëm prej 7.4 ballësh, nuk ka viktima

Mesnatën e djeshme një tërmet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re. Lëkundjet e tërmetit me magnitudë prej 7.4 ballësh të shkallës Rihter e kishin...

Itali/ Sërish tërmet, me magnitudë 4.8 ballë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në Italinë Qëndrore. Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë kishte si epiqendër Maceratan. Githashtu lëkundjet e tërmetit janë ndjerë...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -