- Advertisement -

TAG

Termet

Lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit në Durrës, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 2.8 të shkallës Rihter është regjistruar sot në orët e para të mëngjesit në Durrës. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë...

Tërmeti me madhësi 7.1 trondit Japoninë lindore

Një tërmet i fortë ka tronditur ditën e sotme Japoninë. Sipas autoriteteve tërmeti me madhësi 7.1 tronditi rajonin Fukushima në Japoninë Lindore. Agjencia Meteorologjike e Japonisë...

Tërmeti godet Korfuzin, lëkundjet ndjehen deri në Jug të Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter goditi Korfuzin mbrëmjen e sotme. Lëkundjet sipas Institutit Sizmologjik grek u regjistruan në orën 21:55 në...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter goditën vendin para pak çastesh. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, vatra kishte një thellësi prej 10 km, ndërsa...

Tjetër tërmet me magnitudë 4.2 godet Turqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4,2 të shkallës rihter ka goditur provincën perëndimore Denizli të Turqisë. Ky fakt u bë i ditur nga agjencia për...

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet ka lëkundur jugun e Shqipërisë mëngjesin e sotëm. Raportohet se tërmeti ka qenë më magnitude 4 të shkallës rihter. Lëkundja është ndjerë pak...

Tërmeti në Kroaci dëmtoi edhe spitalet, nënat me të porsalindurit përfundojnë jashtë në të ftohtë

Dëme të shumta kanë pësuar edhe spitalet si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi Kroacinë. Në disa pamje të shpërndarë nga mediat...

Lëkundje tërmeti pas mesnate në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës në Shqipëri. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter...

Shqipëria nuk gjen qetësi nga tërmeti, sërish lëkundje në vendin tonë

Një tërmet me magnitudë 4.8  i shkallës Richter ka goditur vendin tonë pak minuta më parë me epiqendër në detin Adriatik. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...
- Advertisement -