- Advertisement -

TAG

Termet

Tjetër tërmet me magnitudë 4.2 godet Turqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4,2 të shkallës rihter ka goditur provincën perëndimore Denizli të Turqisë. Ky fakt u bë i ditur nga agjencia për...

Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet ka lëkundur jugun e Shqipërisë mëngjesin e sotëm. Raportohet se tërmeti ka qenë më magnitude 4 të shkallës rihter. Lëkundja është ndjerë pak...

Tërmeti në Kroaci dëmtoi edhe spitalet, nënat me të porsalindurit përfundojnë jashtë në të ftohtë

Dëme të shumta kanë pësuar edhe spitalet si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi Kroacinë. Në disa pamje të shpërndarë nga mediat...

Lëkundje tërmeti pas mesnate në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Një lëkundje tërmeti është ndjerë gjatë natës në Shqipëri. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter...

Shqipëria nuk gjen qetësi nga tërmeti, sërish lëkundje në vendin tonë

Një tërmet me magnitudë 4.8  i shkallës Richter ka goditur vendin tonë pak minuta më parë me epiqendër në detin Adriatik. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja sa ballë ishte!

Një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë i forcës 3.5 ballë dhe ka qenë me epiqendër në detin...

Tërmeti që tronditi vendin gjatë natës, Ministria e Mbrojtjes: U regjistruan 42 pasgoditje

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që u regjistrua gjatë natës në vend. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, tërmeti ka qenë me madhësi...

Tërmet në Lezhë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Një tërmet me magnitudë 4.2 i shkallës rihter ka rënë në orën 18:46 në vendin tonë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Rubik, 11...

Skandali/ Tërmet në Konispol, IGJEUM e konsideron si territor grek (Foto)

Mëngjesin e kësaj të shtune janë shënuar lëkundje të forta tërmeti, ku një prej tyre ishte me magnitud 4.6 me epiqendeër në Konispol. Skandali qëndron...

Latest news

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...
- Advertisement -