- Advertisement -

TAG

Termet

Skandali/ Tërmet në Konispol, IGJEUM e konsideron si territor grek (Foto)

Mëngjesin e kësaj të shtune janë shënuar lëkundje të forta tërmeti, ku një prej tyre ishte me magnitud 4.6 me epiqendeër në Konispol. Skandali qëndron...

Tërmet në Greqi, magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë mëngjesin e sotëm sipas Institutit të Gjeodinamikës. Tërmeti kishte epiqendër zonën e Kalavrytas dhe...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Pak minuta më parë janë rregjistruar lëkundje tërmeti në një zonë të Shqipërisë. Lëkundjet e tërmetit jane rregjistruar në zonën e Devollit, të shkallës 3.2...

Tërmet me magnitudë 4.5 Rihter në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.5 në shkallën Rihter tronditi në orën 2:50 të mëngjesit me orën lokale bregdetin e Gavdos, në jug të Kretës. Epiqendra...

Tërmeti i fortë në Turqi shemb kullën e vrojtimit të ushtarakëve, plagosen 3 persona

Një tërmet me magnitudë 5.7 i shkallës Richter ka goditur provincën Bingol në lindje të Turqisë, duke shkaktuar edhe rrëzimin e një kulle  vrojtimi...

3 mijë pastërmete nga nëntori/ Mbi 1 mijë goditje janë ndjerë nga njerëzit

Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit të shkuar, përjetuam pandeminë nga Covid 19. Tani duket sikur aktiviteti sizmik ka rifilluar duke shkaktuar...

Shqipëria u lëkund 18 herë gjatë orëve të fundit: Ku ishte epiqendra

Nga deti në 26 nëntor, tashmë lëvizjet tektonike në Shqipëri janë zhvendosur në tokë duke shkaktuar jo pak shqetësim tek qytetarët. IGJEUM raporton se gjatë...

Tërmetet e fundit/ Sizmiologu Duni: Pasgoditje të 26 nëntorit, s’duhet të kemi frikë

Sizmiologu Llambro Duni thotë se lëkundjet e tërmetit të regjistruara pasditen e sotme në Tiranë dhe Durrës, janë pasgoditje të tërmetit të 26 nëntorit. Duni...

Ish-zv.ministrja e Financave ironizon Ahmetajn: Paska rënë tërmet, mos u trembni! Vjen tigri

Ish-zv.ministrja e Financave, Irena Beqiraj ka ironizuar ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj. Në një status në Facebook, Beqiraj ka komentuar tërmetin e ndjerë në Durrës...

Tërmet në Shqipëri/ Goditja më e fortë në orën 02.00 të mëngjesit

Një tërmet 3.6 ballë i shkallës Rihter ka rënë në orën 01.52 të mëngjesit të së hënës. Tronditja është ndjerë shumë, sepse tërmeti ka qenë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -