Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet, tërmet në kishë/ Një tjetër shpikje e “fitores publiçitare” (foto)

Nga 27-shi 0

Natyrisht Tërmet Peçi nuk hyn në kishë për t’u falur, sepse idhujt e tij komunistë dhe sigurimsa i ka lartësuar me buste e lapidarë.

Tërmet Peçi hyn në kishë për të bërë një takim elektoral në fshatin Lekël. As është parë as dëgjuar, por duket sikur nuk janë pjesëmarrësit që u luten ikonave të ikonostasit, por shenjtët Tërmetit që të ikë, se ka hyrë në mes të natës në kishë dhe nuk ka ndezur qoftë dhe një qiri, por flet ama për dritën e Rilindjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej