- Advertisement -

TAG

komuniste

“Kam lindur komuniste, ashtu do vdes!”, Zonja me 7.500 lekë pension: I bëj thirrje shokut Rama që… (film)

Një zonjë ka telefonuar në një emision të Report Tv dhe shprehet se kishte një kërkesë të rëndësishme për "shokun Rama" siç e quajti...

Tërmet, tërmet në kishë/ Një tjetër shpikje e “fitores publiçitare” (foto)

Natyrisht Tërmet Peçi nuk hyn në kishë për t’u falur, sepse idhujt e tij komunistë dhe sigurimsa i ka lartësuar me buste e lapidarë. Tërmet...

Marenglen Kasmi: Gjermanët hartuan pikat e marrëveshjes. Uran Butka: Fatkeqësi që edhe sot flitet me gjuhën e historiografisë komuniste

75 vjet pas Konferencës së Mukjes, debate të ashpra mes historianit Butka dhe Kasmi. Historiani Uran Butka dhe historiani Marenglen Kasmi kanë debatuar ashpër mbrëmë...

Komunistët në Ditën e Dëshmorëve: Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha!

“Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha”. Kjo është një nga pankartat me të cilën komunistët kanë zgjedhur të festojnë 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve. Komunistët, "besnikë"...

Politika si patate komuniste, është edhe bukë, edhe gjellë

Nga Lorenc Vangjeli Dy oficerë të lartë të policisë janë arrestuar nën dyshimet e përfshirjes së tyre në episode të ndryshme kriminale. Kryesisht ato të...

Në thelb mbetemi komunistë

Nga Gjergj Meta Pse unë mendoj që shpirti social i shqiptarëve në Shqipëri është ende thelbësisht komunist? Kjo ndodh, sepse ne kërkojmë ende nga shteti të...

Një korrigjim mbi post-Amerika

Nga Frrok Çupi Me “post-Amerika” po nënkuptojmë ditët pas vizitës në Amerikë nga kryeministri dhe një pjesë e qeverisë. Nga mënyra si po “jehon” dhe...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -