Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet i fuqishëm në Kinë/ Humbin jetën 12 persona, plagosen të paktën 134 të tjerë

Nga Ejona 0

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 ballë i shkallës Rihter ka goditur Kinën jugperëndimore ditën e djeshme duke lënë të vdekur 12 persona dhe të plagosur 134 të tjerë.

Mësohet se tërmeti u shoqërua edhe nga 62 tronditje të tjera më të lehta. Ndërkohë në vend është shpallur gjendja e emergjencës, ndërsa forca të shumta po punojnë për evakuimin e banorëve.

Sipas CNN më shumë se 4,000 njerëz u zhvendosën pasi dhjetëra banesa u dëmtuan dhe shembën pas tërmetit në provincën Sichuan, në qytetin Yibin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej