- Advertisement -

TAG

humbin jeten

Pallati nën flakë/ Humbin jetën 11 persona dhe 10 të plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Republikën Çeke. 11 persona kanë humbur jetën, ndërsa 10 kanë mbetur të lënduar pas një zjarri që përfshiu...

Ngjarja që tronditi Beratin/ Prindërit rrëfejnë humbjen tragjike të binjakëve 5 muajsh: Fëmijët s’vuanin nga asnjë sëmundje

Ditën e djeshme humbën jetën dy foshnje binjake 5-muajshe, ngjarje e cila tronditi qytetin e Beratit. Ndërkohë prindërit e vogëlushëve Eduart dhe Merushe Agalliu tregojnë...

Rritet bilanci i viktimave në Turqi, shkon në 38 numri i të vdekurve nga tërmeti tragjik

Bilanci i viktimave të shkaktuara nga tërmeti që goditi Turqinë vijon të rritet. Deri më tani raportohet se ka shkuar në 38 numri i...

Zjarr në një azil në Kroaci, humbin jetën 6 persona

Një azil në qarkun Zagorje të Kroacisë është përfshirë në flakë dhe për pasojë gjashtë persona kanë humbur jetën. Lajmin e konfirmoi edhe zyrtari i...

Kamioni përplas autobusin në Guatemala, humbin jetën 21 persona, plagosen qindra të tjerë (film)

Një aksident tragjik ka ndodhur në Guatemalën Lindore ku për pasojë 21 persona kanë humbur jetën, mes tyre 9 fëmijë si dhe qindra të...

Aksidentohet makina me 5 adoleshentë në Tiranë/ Humbin jetën dy vajza, plagosen tre të tjerë

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth orës 01:00 të mesnatës në Tiranë, ku për pasojë kanë humbur jetën dy adoleshente  dhe 3 të tjerë...

62 persona humbin jetën nga shpërthimet në një Xhami në Afganistan

Të paktën 62 persona kanë humbur jetën si dhe 100 të tjerë janë plagosur ditën e sotme pas disa shpërthimesh në lindje të Afganistanit. Mësohet...

Pamje të rënda/ Aksidenti tragjik në Elbasan u merr jetën dy personave (foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Selitë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë humbur jetën dhe një tjetër mbeti i...

Tragjike në Kaliforni/ Shpërthimi i një varke rezulton fatal, të paktën 30 persona humbin jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kaliforni, ku të paktën 30 persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i një varke. Mediat...

Shembet ballkoni në një lokal nate/ Humbin jetë dy persona, plagosen 16 të tjerë

Një tragjedi ka ndodhur në Korenë e Jugut pasi dy persona kanë humbur jetën nga shembja e një ballkoni në një lokal nate. Mësohet se...

Latest news

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...

Komuniteti i gazetarëve solidaritet me zëdhënësin e Metës: Tedi Blushi gazetar e qytetar model, stop sulmeve ndaj tij

Komuniteti i gazetarëve është solidarizuar me zëdhënësin e Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi, ndaj deklaratave të Këshilltarit për Mediat në Kryeministri, Endri Fuga. Përmes një...
- Advertisement -