- Advertisement -

TAG

Termet

Tërmeti i dytë godet Zelandën e Re. Autoritetet: Lëkundjet e tokës mund të vazhdojnë për disa muaj

Një tjetër  tërmet me magnitudë 6.3 goditi Ishullin Jugor të Zelandës së Re. Tërmeti  goditi në orën 13:45 sipas orës lokale në një thellësi...

Zelanda e Re/ Tsunami pas tërmetit të fuqishëm

Tërmeti i fuqishëm 7.8 ballë i shkallës rihter që goditi ishullin jugor të Zelandës së Re, u ndoq nga një tsunami 2 orë më...

Zelandë e re/ Tërmet i fuqishëm prej 7.4 ballësh, nuk ka viktima

Mesnatën e djeshme një tërmet i fuqishëm ka goditur Zelandën e Re. Lëkundjet e tërmetit me magnitudë prej 7.4 ballësh të shkallës Rihter e kishin...

Itali/ Sërish tërmet, me magnitudë 4.8 ballë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në Italinë Qëndrore. Tërmeti me magnitudë 4.8 ballë kishte si epiqendër Maceratan. Githashtu lëkundjet e tërmetit janë ndjerë...

Itali/ Tërmet me magnitudë 6.6, mijëra banorë kalojnë natën jashtë pas tërmetit (Video)

https://youtu.be/lhjqfLK2uZk Pas tërmetit të katërt të fuqishëm në Italinë qëndrore  mijëra njerëz e kanë kaluar natën e së dielës nëpër makina, tenda, si dhe vende...

Tërmet në jug të vendit, lëkundje të forta edhe në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e mbrëmjes së të shtunës në jug të vendit, por edhe në Tiranë. Epiqendra e tërmetit ka...

Tërmeti/ Qeveria italiane organizon ceremoninë e varrimit të viktimave

Në qytezën e Amatrices do të zhvillohet sot në ora 18.00, ceremonia e varrimit të shtetit  për viktimat e shkaktuara nga tërmeti i 24...

Latest news

Këshilli i Stabilizim Asociimit deklaratë: Shqipëria, progres në përgatitjen e zgjedhjeve

Në një deklaratë pas takimit midis Shqipërisë dhe BE,  Këshilli i Stabilizim Asocimit thekson se organet e reja të drejtësisë kanë filluar të veprojnë. Këshilli...

Variantet e reja të Covid, a do të funksionojnë vaksinat kundër tyre?

Zyrtarët e shëndetit publik po hetojnë gjashtë raste të variantit brazilian  në Britani dhe po përdorin testime për të parë nëse është përhapur në...

Lajçak: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm me hartën që u kuptua brenda edhe...

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...
- Advertisement -