Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pas zjarreve, Greqia shkundet sërish nga një tërmet i fuqishëm

Nga Klodiana 0

Pas zjarrit që ka rënë në Athinë, gjatë mbrëmjes së kaluar, fatkeqësitë natyrore nuk kanë të ndalur në Greqi.

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin gjatë mëngjesit të sotëm, duke krijuar panik tek banorët.

Mësohet se epiqendër e tërmetit, sipas sajteve sizmiologjike, ka qenë Kreta.

Lëkundja e fortë me magnitudë 5.2 ballë është regjistruar në orën 07:57 , me orën vendase, ndërkohë që nuk raportohen dëme materiale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej