- Advertisement -

TAG

athine

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Takimi në Athinë, Komuniteti Shqiptar në Greqi: Rama mblodhi koordinatorët e fushatës elektorale të PS

Komuniteti Shqiptar në Greqi, ish- FSHSHG ka reaguar për takimin e kryeministrit Edi Rama në Athinë ku supozohej se kishte mbledhur një përfaqësi të...

Çështja e detit/ Rama në Athinë: Greqia në të drejtë për zgjerimin, marrëveshja me Shqipërinë mund të bëhet me një palë të tretë

Kryeministri Edi Rama nga Athina i është kthyer sërish çështjes së detit dhe të zgjerimit të Greqisë me 12 milje në detin Jon. Sipas...

Nga minoriteti tek integrimi, çfarë u diskutua në takimin e Ramës dhe Mitsotakis

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Kyriakos Mitsotakis i mbajtur mbrëmjen e djeshme në Athinë ka pasur kryefjalë marrëdhëniet dypalëshe si dhe...

“Autobusët udhëtojnë plot me pasagjerë”, denoncimi: Dyfishohen çmimet e biletave të linjës Tiranë – Athinë

Linjat e autobusëve Tiranë-Athinë kanë dyfishuar çmimin e biletave. Kështu shkruan një qytetar që e ka denoncuar këtë fakt në Facebook e ish-kryeministrit Sali...

Tensionohet situata, sulmohet ambasada turke në Athinë

Tensionet midis Greqisë dhe Turqisë janë në nivele të larta pasi një anije turke që kërkon për hidrokarbure e shoqëruar nga disa anije ushtarake...

Athinë/ Arrestohet lezhjani i dënuar me 35 vite, mori leje por s’u kthye më në burg

43 vjeçari shqiptar Agim Margegaj ka rënë dje në prangat e Policisë greke pasi kishte thyer lejen e përkohshme për të dalë nga burgu. Mediat...

Gent Caka kërkon që Ilir Meta të dekretojë ambasadoren e re në Athinë, por Presidenti nuk e ka dekretuar vetë Gent Cakën

Në një këngë të vjetër Edi Rama e pranonte që Tirana është qytet i paradokseve, por qeveria e tij sot është e tëra një...

Koronavirusi në Greqi/ 94 raste të reja, 2 të vdekur

Dy persona të prekur me virusin Covid-19 kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Greqi duke e çuar numrin total të të...

Koronavirusi në Greqi/ Shkon në 331 numri i të infektuarve, rritje drastike për 24 orë

Numri i të infektuarve me koronavirus në Greqi është rritur ndjeshëm për gjatë orëve të fundit duke shkuar në 331 raste të infektuarish ku...

Latest news

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Yuri Kim reagon për Gjykatën Kushtetuese: Mos u dorëzoni kurrë para atyre që nuk e duan drejtësinë

Ambasadorja e ShBA në Shqipëri, Yuri Kim ka thënë se zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vijojë dhe askush nuk duhet të dorëzohet...

Rezultoi pozitive me koronavirus, Voltana Ademi tregon simptomat: Kam pak kollë, ja ku dyshoj se jam infektuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ka marrë përgjigjen dhe ka dalë pozitive me koronavirus. Ademi, në një prononcim...
- Advertisement -