Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tronditet Preveza, tërmet i fuqishëm 5.2 ballë në veri të Greqisë

Nga Ejona 0

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 ballë ka goditur veriun e Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Mësohet se tërmeti e ka patur epiqendrën 45 km larg Prevezës, ndërsa tronditjet janë edhe brenda territorit shqiptar.

Kujtojmë se ditët e fundit, dhjetëra tërmete kanë lëkundur vendin tonë, më të shumtat me epiqendër Korçën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej