- Advertisement -

TAG

Jugu i Shqiperise

Harta/ Po vjen stuhia me bubullima, qytetet që do të godasë sonte dhe nesër

Duke filluar nga mbrëmja e sotme një pjesë e territorit shqiptar do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia që do...

Nga Gjirokastra e Çamëria, tek Lazarati/ Pëllumb Xhufi: Koronavirusi? Ja si e ndryshoi murtaja demografinë e trevave shqipfolëse

Pandemitë padyshim që kanë shoqëruar njerëzimin përgjatë këtyre viteve, ndërsa kanë sjellë dhe ndryshime në demografinë e shteteve. Në një intervistë për TemA TV,...

Tronditet Preveza, tërmet i fuqishëm 5.2 ballë në veri të Greqisë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 ballë ka goditur veriun e Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë. Mësohet se tërmeti e ka patur epiqendrën...

Media italiane: Ishujt e Ksamilit në Shqipëri, si Maldivet dhe Karaibet

Media italiane, Si Viaggia, i ka kushtuar një artikull plazhit të Ksamilit, të cilin e cilëson si një perlë ende të fshehur. I zhytur në...

Skizofren apo jo, Greqia nuk do ta heqë Ligjin e Luftës

Nga Arben Llalla Ligji i Luftës i Greqisë, i etiketuar nga ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias si një ligj skizofren, do të vazhdojë të...

Paramilitarët grekë lëvizin në jugun e Shqipërisë

Paramilitarë grekë, të njohur me emrin “Legjionet e Shenjta”, kanë lëvizur me autobuzë nëpër jugun e Shqipërisë. Fillimisht me roba civile kanë shkuar në...

Tërmet në jug të Shqipërisë

Jugu i vendit është lëkundur mesditën e sotme nga një tërmet i fortë. Mësohet  se forca e tërmetit arriti magnitudën 4.3 ballë.  Sipas Qendrës Sizmiologjike...

Tërmet në jug të vendit, lëkundje të forta edhe në Tiranë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e mbrëmjes së të shtunës në jug të vendit, por edhe në Tiranë. Epiqendra e tërmetit ka...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -