Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet i fuqishëm në Greqi, dëmtohen banesa e biznese

Nga Klodiana 0

Një tërmet i fortë ka goditur kryeqytetin grek pak para orës 14.30 me orën greke, të ditës sotme.

Tërmeti ishte me magnitud 5.3 ballë në shkallën Richter, sipas Institutit Euro-Mesdhetar.

Ndërkohë sipas raportimeve  ka patur edhe dëmtime të konsiderueshme në banesa dhe biznese si dhe ka shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët.

Epiqendra e tërmetit ndodhej 23 kilometra në veriperëndim të Athinës, thanë seizimologët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej