- Advertisement -

TAG

Spartak Braho

Enveristi Spartak Braho e fyeu rëndë, i përgjigjet Gentiana Sula

Kryetarja e Autoritetet të Dosjeve, Gentiana Sula, i ka kthyer përgjigje tërthorazi fyerjeve të deputetit socialist, Spartak Braho, gjatë një aktiviteti të mbajtur sot...

Agron Tufa flet për ndryshimin e ligjit nga PS: Mentalitet i kohës së komunizmit

Parlamenti i kontrolluar nga Partia Socialiste po ndryshon një ligj të vitit 2010 që krijoi një institucion për studimin e periudhës komuniste. Kryetari i...

Krimet e komunizmit/ Tufa paraqet raportin vjetor në Parlament. Braho: Ky studiues po luan me zjarrin!

Krimet e komunizmit kanë ngjallur debat këtë të enjte në Kuvend, ku drejtori i Institutit të Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron...

“Kërkojnë të rikthejnë komunizmin”, Agron Tufa padit Brahon dhe 4 të tjerë

Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka dorëzuar sot në prokurori padinë penale ndaj disa personave publik që...

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën. Shkrimtari: Nëse më ndodh gjë mua apo familjes time dihet nga kush e kam (film)

Deputeti i PS-së, ish-prokurori i komunizmit, Spartak Braho ka sulmuar shkrimtarin Agron Tufa në lidhje me punën e tij në zbardhjen e krimeve të...

Spartak Braho: Edhe pa çantën time, mund të shkojnë në burg shumë politikanë

Në një intervistë për gazetën "Dita" deputeti socialist Spartak Braho flet për çantën e tij të njohur dhe dosjet që fshihen brenda saj. Pavarësisht...

Deputeti socialist Spartak Braho kalon parainfarkt

Deputeti më i vjetër i Partisë Socialiste, i cili u bë pjesë e kuvendit pas dorëheqjes së Saimir Tahirit ka kaluar një parainfrakt. Spartak Braho,...

Braho merr mandatin: Kur është Saliu deputet, pse të mos jem edhe unë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) vendosi sot për fatin e mandatit të Saimir Tahirit dhe ashtu siç pritej votoi unanimisht për kalimin e mandatit...

Braho kundër PDIU-së/ Luan Rama: LSI distancohet nga ky qëndrim

"Çmojmë rolin e çdo force politike në vend dhe ashtu siç konsiderojmë një kauzë të drejtë trajtimin me seriozitet me shumë përgjegjshmëri dhe me...

KQZ Prokurorisë: Armando Prenga, Florion Mima, Artan Gaçi e të tjerë nuk preken nga Dekriminalizimi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri me dije se në lidhje me zbatimin e ligjit të dekriminalizimit, nga 140 deputetë sa ka Parlamenti, vetëm 19...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -