- Advertisement -

TAG

provokacija

Shpëtim Idrizi: Me votimin e 30 Korrikut, Rama shkeli dhe po ndryshon gjithçka. A e di njeri si do të numërohen mandatet? (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në një intervistë për emisionin “Provokacija” në ABC News është shprehur se ndryshimet kushtuese ishin ilegjitime dhe në mënyrë...

Mustafa Nano: Ardi Veliu duhet të japë dorëheqjen. Rama po krijon precedent të rrezikshëm (film)

Në monologun e tij të së martës në “Provokacija” Mustafa Nano ka komentuar incidentin me kreun e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Ky i fundit...

Krimi ka pushtuar vendin. Cili është qyteti më i rrezikshëm? (film)

Shqipëria është e mbytur nga krimi. Por, cilat janë zonat më të rrezikshme? Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar qytetet me nivelin më të lartë të...

Rama tregon në “Provokacija” nëse e ka bërë testin për koronavirusin (Film)

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama, ka qenë në një lidhje me skype për ABC News, në “Provokacija” me gazetarin Mustafa Nano. Gjatë bisedës me Nanon,...

“Me patericë, duke ecur zvarrë në rrugët e Prishtinës”, Nano: Pse Mustafa duhet të japë dorëheqjen (film)

Situata politike në Kosovë, pasi vendi është ende pa një qeveri, ishte tema e monologut të Mustafa Nanos në “Provokacija”. Nano është shprehur se lideri...

Rita Petro kritikon Alketa Vejsiun: E pafalshme ajo që bëri

Shkrimtarja Rita Petro, e ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon foli për debatet e shumta që shkaktoi festivali i 58-të i RTSH këtë vit. Arilena...

E papritur/ Braçe: Milot-Balldre, s’do të bëhet, kompania s’iu përgjigj kontratës (film)

Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sonte për herë të parë se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar. I ftuar në emisionin “Provokacija” në Abc News,...

Profesor Dhimitër Papa: Tërmeti nuk na vret. Njeriun e vret ndërtesa (film)

Profesori që jep lëndën e beton armesë, Dhimitër Papa thotë se ka qenë cilësia e ndërtesave dhe formacioni gjeologjik i tokës, ku janë vendosur...

Provokacija/ Shqiponja që u vret sytë serbëve

Mediat serbe e kanë quajtur “provokacija” simbolin e shqiponjës me duar që bëri Jonida Maliqi mbrëmjen e sotme në Eurovision. Portali serb B92, ka shkruar: “Provokimi...

Idrizi për ngjarjen në Bularat: Ku është shteti shqiptar?

I ftuari i parë i kësaj jave në emisionin “Provokacija” nga gazetari Mustafa Nano ishte kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi. Ai shprehu qëndrimin e...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -