Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mustafa Nano: Ardi Veliu duhet të japë dorëheqjen. Rama po krijon precedent të rrezikshëm (film)

Nga 27.al 0

Në monologun e tij të së martës në “Provokacija” Mustafa Nano ka komentuar incidentin me kreun e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Ky i fundit gjatë raportimit në Këshillin e Sigurisë, u tregoi anëtarëve pamje me pistoletë në dorë të nënës së 15-vjeçarit që u dhunua nga policia. Ky veprim i Veliut ka ngjallur debat, ndërsa Nano shprehet që kreu i policisë duhet të ishte dorëhequr.

“Kryepolici i Republikës nuk paska mësuar një gjë minimale: Askush nuk mund të penalizohet për shkak të biografisë familjare. Përgjegjësia është individuale. Çdo berr varet prej këmbëve të veta”, u shpreh Nano mes të tjerash.

Nano shton më tej që Veliu nuk e dha dorëheqjen, por kërkoi ndjesë, që siç thotë ai mbase i është kërkuar nga kryeministri Rama që ta bëjë. Lidhur me këtë moderatori i drejtohet kryeministrit që nuk duhet të krijojë precedentë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej