- Advertisement -

TAG

prizren

Haradinaj: Kosova është Evropë, por na mungon lëvizja e lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk dëshiron që të rinjtë e vendit të largohen drejt Gjermanisë dhe Austrisë për një jetë më të mirë,...

Përshëndesin mësuesit e shokët me lot në sy, lënë Kosovën për të shkuar në emigrim (film)

Dy vogëlushë në Kosovë kanë lënë atdheun e shokët e klasës me lot në sy. Kur vendlindja të ofron pak shpresa për të ardhmen...

Martesa e këtij çifti shqiptar po thyen rrjetin, pse është cilësuar si dasma e vitit

Martesa është një hap shumë i rëndësishëm në jetën e një çifti. Ajo është dera që të çon drejt të ardhmes. Por që të...

Valdete Deralla kërkon ballafaqim me Haradinajn: Heronjtë e luftës nuk janë edhe heronj të paqes!

Pasardhësja e gjeneralit Mehmet Deralla, Valdete Deralla, ka folur lidhur me atë që ndodhi në 140 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Zonja Deralla, ka...

Prizreni shpreson në ndihmën e Beratit për aplikim në UNESCO

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit unanimisht kanë miratuar vendimin për binjakëzimin e kësaj komune me Bashkinë e Beratit. Në këtë mënyrë sipas autoriteteve...

Ish-deputeti dhe poeti kosovar u shua dje…por jo vargjet e tij që therin ende

Kujtim Paçaku ndërroi jetë dje në moshën 59-vjeçare. Ish-deputeti kosovar njihet më tepër për shpirtin e tij artistik që na e ka lënë në...

Opozita në maternitet indian

Nga L. Skiro Kjo që po ndodh me ppozitën politike parlamentare në Shqipëri, ka një ngjashmëri me një “saying” nga India. “Sayng” indian thotë se...

Tavë e sofrës së Prizrenit, trashëgimi popullore e shqiptarëve

Është një recetë e vjetër po aq sa edhe zakonet popullore shqiptare. Një gatim i kuzhinës vendase, specialitet i Prizrenit dhe është një recetë...

Një kartolinë nga Prizreni i vitit 1984 (Foto)

Prizreni është sot një nga qytetet shqiptare më të vizituara. Prizreni është një qendër e rëndësishme historike dhe kulturore për shqiptarët, por njëkohësisht një...

Prizreni nën dritat shumëngjyrëshe të festave (Foto)

Prizreni, qyteti i traditës dhe vlerave historike,po pret ndërrimin e viteve me një dekor mbresëlënës të dritave shumëngjyrëshe. “Dashuria, optimizmi, gëzimi e lumturia janë thelbi...

Latest news

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...
- Advertisement -