Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosovë/ Ishin rrahur disa ditë më parë, pronari i restorantit bën veprimin surprizues ndaj sirianëve

Nga Ejona 0

Sirianët ishin rrahur ditë më parë afër Zhurrit, por pronari i një restoranti nga Podujeve bën veprimin njerëzor që duhet të përshëndetet.

Rreth 11 sirianë, sot u strehuan në një restorant të Podujevës. Pronari i këtij biznesi Ditar Hoti bëri një veprim njerëzor ndaj tyre.

Ai iu dha ushqim e pije këtyre shtetasve. Po ashtu mësohet se nuk është hera e vetme që pronari i këtij biznesi i ka ndihmuar sirianët, ai i kishte ndihmuar edhe në disa raste tjera.

Ditë më parë disa Sirianë ishin plaçkitur dhe rrahur në afërsi të Zhurrit në Prizren ndërsa njëri prej tyre ishte rrëzuar nga një urë në autostradën “Ibrahim Rugova” dhe kishte gjetur vdekjen klinike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej