- Advertisement -

TAG

Turqi

Dy javë betejë me koronavirusin, ndërron jetë në Turqi polici nga Shkodra

Ndahet nga jeta pas dy javësh betejë me koronavirusin efektivi i Policisë Hydajet Nehani. Vetëm pak ditë më parë, Nehani, me detyrë efektiv në Policinë...

Dendias u mbajt 20 minuta në ajër, turqit: E kishim për të mirën e tij

Autoritetet turke kanë reaguar për incidentin e ndodhur ditën e djeshme ku avioni qeveritar, i cili transportonte Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias nga...

Turqia nis anijet për në ujërat greke, jepet alarmi në Egje

Mes Greqisë dhe Turqisë në Egje, po ndodh pikërisht ajo që i trembeshin të gjithë. Mediat e dy vendeve bëjnë të ditur sëfundmi se marina...

Pozitiv me COVID-19, dërgohet në Turqi drejtori i Kufirit në Gjirokastër

Drejtori i Policisë së Kufirit të Qarkut Gjirokastër, Arben Joco është dërguar me urgjencë drejt Turqisë pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore si pasojë e...

7-vjeçari që do për ditëlindje një protezë, Spitali Amerikan mundëson ndërhyrjen e vështirë

Ronaldo Toluli është vogëlushi nga Fushë-Kruja që ka kryer plot 14 operacione në Turqi, pasi nuk ka njërën këmbë. Historia e tij u trajtua në...

Shkarkohet drejtori i doganave, emërohet i riu

Vjen dhe emërimi i ri për ish-ambasadorin e Shqipërisë në Turqi. Gent Gazheli emërohet drejtoi i ri i Përgjithshëm i Doganave. Ish ambasadori i Shqipërisë...

Erdogan kërcënon Greqinë: S’lejojmë askënd të burgosë Turqinë në brigjet e tij!

Pas kushtit të Greqisë për të mos u ulur në tryezën e diskutimeve pa tërhequr anijet nga deti Turqia, ka ardhur reagimi kërcënues i...

Greqi-Turqi: Grindja nuk është e pazgjidhshme

Kur Tsikos shikon nga restoranti i tij në drejtim të Lindjes, para syve ka menjëherë tokën turke. Ishulli i tij, Kastelorizo së bashku me...

Cikalleshi ndryshon ekip, firmos kontratën e re 2-vjeçare

Sokol Cikalleshi ndryshon ekip, por mbetet në Turqi, aty ku është stacionuar prej disa vitesh. Sulmuesi kavajas, ka firmosur sot për Konyaspor, skuadër e...

Erdogan kërcënon: Ata nuk do na bllokojnë në brigjet tona, uroj që çmimi të mos jetë i shtrenjtë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan foli ditën e sotme për një përpjekje për të krijuar ngjarje në detin Mesdhe dhe atë Egje. “Ne mund të...

Latest news

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...

COVID, Shifra ALARMUESE në Itali, Britani dhe Poloni, rastet ditore kalojnë 20 MIJË, qindra të vdekur

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit të kaluar në Kinë, koronavirusi është përhapur në të gjithë botën duke...

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...
- Advertisement -