- Advertisement -

TAG

Bashkimi Evropian

Hoti: Nuk pres që Asociacioni ta bllokojë dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përsëriti qëndrimin e tij se për Kosovën, çështja e Asociacionit të komunave me shumicë serbe është e mbyllur dhe...

Karantinohet presidentja e Komisionit Evropian, një person i stafit rezultoi me Covid

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen është larguar nga samiti i Bashkimit Evropian në Bruksel, pasi ka pasur kontakt me një person...

KE jep 20 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor: Angazhohemi fuqishëm për zbatimin e reformave

Komisioni Evropian synon që, gjatë dekadës së ardhshme, të investojë deri në 20 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor, thuhet në një plan investimi që...

Rregullat e reja! Ja si do të udhëtojnë shqiptarët drejt vendeve të BE në 2021

Duke filluar nga viti 2021, Bashkimi Evropian do të prezantojë një sistem të ri vizash për udhëtarët që dëshirojnë të shkojnë në vendet e...

Kryeministri i Italisë: Të fusim Ballkanin në BE, ose do i kthejë sytë nga Rusia, Kina dhe Turqia

“Integrimi i Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është një proces që duhet të “ndiqet absolutisht“. Kështu u shpreh...

Tensionet në detin Mesdhe, Gjermania thirrje Greqisë dhe Turqisë: Zgjidhni mosmarrëveshjet

Gjermania i bëri thirrje urgjente Greqisë dhe Turqisë të zgjidhin mosmarrëveshjen e tyre mbi pretendimet për të drejtën për të shfrytëzuar burimet natyrore në...

Deklarata e fortë e Ministrit gjerman: Ne do të luftojmë për demokracinë e Ballkanit

Ministri i shtetit pranë Ministrisë së Punve të Jashtme të Gjermanisë, Michael Roth tha se  Bashkimi Evropian duhet të jetë më i zjarrtë dhe...

Frontex: Po shtohet numri i refugjatëve drejt Evropës

Në prill u zvogëlua shumë numri i përpjekjeve për kalimin e kufijve të BE, si pasojë e Coronës. Por kjo po ndryshon tani.      Si pasojë...

Presidentja e KE kërkesë SHBA-së për vendimin ndaj OBSH-së: Jemi përballë një kërcënimi global, duhet….

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën Botërore të Shëndetësisë, për...

A rrezikon të shpërbëhet BE nga kriza COVID-19?!

Për shkak të pandemisë dhe mungesës së solidaritetit BE-ja gjendet në një krizë të vërtetë dhe është në rrezik, thuhet shpesh në këto momente....

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -