- Advertisement -

TAG

prizren

Kosova sërish në karantinë, rritje e ndjeshme e numrit të infektimeve të reja

Në 2 javët e fundit në Kosovë shifrat e të infektuarve me koronavirus janë rritur ndjeshëm, duke patur çdo ditë më shumë se 100...

Krist Maloki që pyeti: Si të veprojmë, si ata të lindjes apo të perëndimit?

Nga Fahri Xharra Përfundimisht duhet të bindemi në ato fjalë sa t’ëmbla aq edhe shpirtbardha , këshilluese dhe dashamirëse kombëtare të Naimit, se për shqiptarët...

Kosovë/ Ishin rrahur disa ditë më parë, pronari i restorantit bën veprimin surprizues ndaj sirianëve

Sirianët ishin rrahur ditë më parë afër Zhurrit, por pronari i një restoranti nga Podujeve bën veprimin njerëzor që duhet të përshëndetet. Rreth 11 sirianë,...

Kosovë/ Gjenden të vdekur në shtëpi, djali i tyre ishte autori i vrasjes

Mëngjesin e së mërkurës janë gjetur të vdekur një çift në oborrin e shtëpisë së tyre në rrugën "Jusuf Gërvalla", në qytetin e Prizrenit. Burrë...

Kosovë/ Prokuroria ngre aktakuzë ndaj ministrit në detyrë Kujtim Gashi

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër K.G, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

Presidenti Meta takohet me shqiptarët e strehuar në kampin e Prizrenit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka takuar pasditen e sotme qytetarët nga Shqipëria të cilët janë strehuar në kampin e Inovacionit në Prizren. Meta është...

Kosova hapi dyert për shqiptarët, nëna nga Durrësi lind djalë në Prizren

Një nënë nga qyteti i Durrësit, e cila u detyrua të largohej drejt Prizrenit pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ka sjellë në jetë...

Haradinaj: Dikush po i mashtron të ardhurit nga Shqipëria pas tërmetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga të gjithë, që të tregohet kujdes me personat e ardhur nga Shqipëria, pasi dikush...

Humb jetën tragjikisht parashutisti shqiptar

Një person humbi jetën dje në Prizren të Kosovës, pas një incidenti me parashutë. Artan Venhari, instruktor në Federatën Aeronautike të Kosovës, ra nga parashuta,...

Dy tërmete të fuqishme godasin trevat shqiptare/ Ja epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti kanë tronditur mbrëmjen e djeshme qytetet e Prizrenit dhe Dragashit në Kosovë. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete...

Latest news

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...

COVID, Shifra ALARMUESE në Itali, Britani dhe Poloni, rastet ditore kalojnë 20 MIJË, qindra të vdekur

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit të kaluar në Kinë, koronavirusi është përhapur në të gjithë botën duke...

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...
- Advertisement -