Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti Meta takohet me shqiptarët e strehuar në kampin e Prizrenit

Nga Ejona 0

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka takuar pasditen e sotme qytetarët nga Shqipëria të cilët janë strehuar në kampin e Inovacionit në Prizren.

Meta është takuar me të qytetarët të cilëve tërmeti ia shkatërroi banesat duke bashkëbiseduar me ta për tejkalimin e situatës emergjente.

Ndër të tjera Presidenti falenderoi edhe Komunën e Prizrenit për mbështetjen dhe ndihmën e dhënë ndaj qytetarëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej