- Advertisement -

TAG

Ilir Meta

Meta pritet në takim nga Kryeministri i Hungarisë: Mirënjohje për mbështetjen domethënëse dhe pa rezerva për çeljen e negociatave

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim nga Kryeministri Viktor Orbán. Meta i shprehu...

Dekorimi i Ylli Bodinakut nga Meta, Ambasadori Zingraf vlerëson refugjatët shqiptarë: Shërbejnë si urë e rëndësishme mes dy vendeve

Pasi Presidenti i vendit, Ilir Meta dekoroi Ylli Bodinakun me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”, për guximin dhe vullnetin e treguar në vitin 1990, ka...

Vizita e Ndihmës Sekretarit Reeker në Tiranë, VOA: U takua me Ramën dhe Bashën, me Metën jo

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit...

Zjarri në malin e Tomorrit, Meta: Indiferentizmi në mosreagim operacional është shpërdorim detyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas zjarrit që ka përfshirë malin e Tomorrit. Meta i bën thirrje institucioneve vendore dhe atyre qendrore që...

Zgjedhjet e 30 qershorit në “Venecia”, Meta: Shqiptarëve iu mohua e drejta e zgjedhjes mes alternativave

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka nxjerrë 10 fakte dhe argumente për zgjedhjet e 30 qershorit të 2019. Gjykata Kushtetuese do të marrë një vendim...

Meta kthen ligjin “Për sektorin minerar”: Ul të ardhurat në buxhet, heq të drejtën e pronës, shkel rëndë Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar kthimin në Kuvend të ndryshimeve ligjore “Për sektorin minerar”. Sipas Kreut të Shtetit, amendamentet, jo vetëm janë...

Meta përshëndet “Mëngjesin e Lutjeve” të Jeruzalemit: Shqiptarët krenohen, asnjë hebre nuk u shua në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, mori pjesë dhe përshëndeti nëpërmjet një video-mesazhi takimin e përvitshëm tradicional “Mëngjesi i Lutjeve”, që po mbahet në Jeruzalem...

Kuvendi e vendos: Shkarkohet Ilir Meta

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir...

Dita Botërore e Mjedisit, Meta: Të shpallim Vjosën Park Kombëtar

Në Ditën Botërore të Mjedisit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka nënvizuar rëndësinë e shpalljes së Vjosës, si Park Kombëtar, me qëllim, mbrojtjen e...

Adriatik Llalla: Ambasadorja Romana Vlahutin më kërkoi të arrestoj Sali Berishën. Po për Ilir Metën a e kërkuan arrestimin amerikanët? (film)

Në Çim Peka Live ish-kryeprokurori, Adriatik Llalla pohoi se ish-ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin i pati kërkuar në zyrën e tij të arrestonte Sali...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -