- Advertisement -

TAG

Ilir Meta

Dy vjet nga rënia e major Klodian Tanushit në Letoni, presidenti Meta e vlerëson me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, njëkohësisht Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, vlerësoi sot me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”, Dëshmorin e Atdheut,...

Kuvendi miratoi Komisionin Hetimor për ta shkarkuar, presidenca: Nuk do të njohim asnjë lloj vendimi

Presidenca ka reaguar pasi Kuvendi miratoi sot Komisionin Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta. Në një konferencë për mediat, zëdhësi dhe këshilltari...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Meta mesazh për ndarjen nga jeta të aktorit Guljelm Radoja: Kinematografia shqiptare humbi sot “Petro Nini Luarasin“ e saj

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta prej COVID-19 të aktorit të njohur shqiptar, Guljelm Rajoda. Meta thotë...

Shkarkimi i Metës, kush janë 50 deputetët që firmosën (lista)

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë. ABC ka...

Meta ironi: Propaganda e të ushqyerit me lugën bosh dhe videot 3D na rendisin pas Gjermanisë

Në ditën ndërkombëtare të Punëtorëve, presidenti Ilir Meta ka ngritur shqetësimin në lidhje me nivelin e pagës në Shqipëri në raport me vendet e...

Skandali/ Blushi: Mesazhe telefonike fyese në emër të Presidentit te qytetarët, do kërkojmë hetim ndërkombëtar

Tedi Blushi në cilësinë e zëdhënësit të Presidentit të Republikës ka denoncuar skandalin e keqpërdorimit të mesazheve telefonike, ku persona tashmë të identifikuar, në...

Balla deklaroi se të hënën nisin procedurat për shkarkimin e Metës, përgjigjet me ironi Presidenca

Pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar, Taulant Bala se të hënën do të nisin procedurat për shkarkimin e presidentit Meta, ka ardhur menjëherë...

Meta mesazh qytetarëve nga Shijaku: Ruani qetësinë e votoni në mënyrë demokratike

Pas vizitës në Elbasan, presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur në Shijak, ku bëri thirrje që procesi i zgjedhjeve të jetë i qetë...

Shqipëria vendos, Meta: Po iki drejt zyrës në krye të detyrës

Sot Shqipëria vendos duke iu drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur Kuvendin e ri. Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën me një...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -