- Advertisement -

TAG

Ilir Meta

Meta paralajmëron gjyqtarët e prokurorët: Gati të marr përgjegjësinë për çdo dekret në mbrojtje të zgjedhjeve

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka bërë thirrje prokurorëve e gjyqtarëve që të zbatojnë ligjin për zgjedhjet e 25 prillit, ose populli do...

Reagimi i “Transparency International” për të dhënat personale, Meta thirrje SPAK: Veproni me urgjencë, Shqipëria po bëhet turpi i botës

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin për sekuestrimin e pajisjeve kompjuterike dhe elektronike të gazetarëve të Lapsi.al që publikoi edhe lajmin...

Meta thirrje numëruesve të KZAZ-ve: Përqendrimi të jetë 101%, të mos preken votat e popullit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat, i bëri thirrje komisionerëve numërues në qendrat e votimit, që të kenë përqendrim të...

Rënia e pensioneve, Meta: Me paratë tuaja Fuks-Shteti do të paguajë rreth 10 mijë patronazhistë

Presidenti Ilir Meta referuar një shkrimi mediatik thotë se për herë të parë në dy dekada pensionet u ulën me 3.2% në qytete. Përmes një...

Meta paralajmëron Ramën nga Kavaja: Shqiptarët të bëjnë atë që s’të shkon në mendje

Presidenti Ilir Meta ka mbërritur në Kavajë pasi u plagos sekretari i degës së PD, Bledar Okshtuni. Ndërkohë që në ambientet e zyrës ishte...

Zgjedhjet e 25 prillit, Meta: Mos e shit votën, mbro lirinë tënde dhe demokracinë

Presidenti Ilir Meta këtë të shtunë ka bërë apel të gjithë shqiptarëve që të mos shesin pushtetin e tyre që është vota. Përmes një video...

“Skenarë se PS do ndërhyjë gjatë zgjedhjeve në Njësinë 10” Celibashi siguron Metën: Nuk ka asnjë shans, vota nuk manipulohet

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, denoncoi se në njësinë 10 në kryeqytet, njësi ku do të zhvillohet votimi elektronik, ka ndërhyrje të Partisë Socialiste...

Cënimi i procesit zgjedhor/ Meta: Do i var unë të gjithë ata që do i kap…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur lidhur me rastin e Pukës, ku policia kapi një zyrtar të LSI duke shpërndarë fleta votimi, teksa...

“Kush prek votën e ka vendin në burg”, Meta: Mbështes deklaratën e Konferencës Ipeshkvnore

Presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë sërish thirrje për të ndëshkuar këdo që prek votën, duke parlajmëruar se kush falsifikon apo kush tenton...

“Droga dhe trafiqet po ja nxijnë faqen Shqipërisë”, Meta: Drejtuesja e Europol bën përgjegjëse Rilindjen!

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar raportin e Europol për kërcënimin nga krimi i organizuar në BE dhe Europë. Përmes një statusi në Facebook,...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -