- Advertisement -

TAG

Presidenti i Republikës

Arbërishtja njihet si gjuhë e pakicave në Itali. Po në Greqi pse nuk njihet shqipja?

Qeveria italiane ka njohur arbërishten si gjuhë të pakicave në rajonin e Abrucos. Presidenti i Republikës, Ilir Meta e përshëndeti ngrohtësisht këtë vendim. Por, arvanitët dhe...

Meta kthen në Kuvend ligjin e rëndësishëm: Paraqet mangësi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend të ligjit nr. 55/2020 “Për shërbimet e pagesave”, për rishqyrtim sipas arsyetimit bashkëlidhur këtij dekreti. Sipas...

Meta kthen mbrapsht në Kuvend dekretin e rëndësishëm: Ka formulime të pasakta (dokument)

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer mbrapsht për rishqyrtim dekretin për “Për aktivitetet e turizmit detar”. Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të...

“Europa Nostra”, letër ministres së Kulturës së BE për shembjen brutale të Teatrit Kombëtar

Organizata europiane për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore “Europa Nostra” i ka dërguar një letër Këshillit të Ministrave të BE për shembjen brutale të Teatrit...

Lali Eri kanos Presidentin: Ilir Meta nuk është brigadier komunale. Do ikni me bisht ndër shalë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i bëri thirrje Presidentit dhe kujtdo tjetër që të mos pengojë prishjen e Teatrit Kombëtar. Ai siguroi...

Aktivistja i shkruan presidentit të Republikës: Në cilin realitet jetoni zoti President?!

Nga Elona Caslli Duke marrë shkas nga një sërë postimesh në profilin tuaj zoti President, më lind natyrshëm pyetja: Në cilin realitet jetoni zoti President?! E...

COVID-19/ Meta: Fatmirësisht kemi situatë të menaxhueshme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta komentoi situatën e krijuar në vend nga koronavirus. Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 me Nisida...

Iu bashkuan kauzës për dhurimin e gjakut, Meta falënderon qytetarët e Kavajës

Në kuadër të nismës “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte sot i pranishëm në seancën e dhurimit të gjakut...

Meta: Udhëheqësit në Prishtinë duhet të mendojnë për një zgjidhje “Pro Kosovë”, dhe jo “anti-Kurti”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus u pyet edhe...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -