- Advertisement -

TAG

takim

Preket nga Covid 19 kryebashkiaku i Ramës, denoncimi: Ka thërritur në takim banorët, do jenë dhe dy ministra

Kryebashkiaku i Mirditës Ndrec Deda është prekur nga Covid 19, dhe ndodhet i karantinuar së bashku me bashkëshorten e tij. Mësohet se Ndreca po...

Rama takim me opozitën parlamentare, pritet t’i bindë që të firmosin marrëveshjen e rëndësishme

Pritet të nisë pas pak minutash takimi i kryeministrit Edi Rama me përfaqësuesit e opozitës parlamentare lidhur me marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Mësohet se në...

Ndaje mendjen si do e japësh dorën (film)

Edi jam, lani duart mire... Kryeministri Edi Rama, pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim...

Presidenti Hashim Thaçi mbërrin në selinë e PD-së, takim me Lulzim Bashën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sapo ka mbërritur selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, teksa pritet të zhvillojë një takim me kreun demokrat, Lulzim...

Takimi me ministrat Cakaj, Xhaçka dhe Gjonaj/ Ja zotimet e ambasadores amerikane për Shqipërinë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka takuar ditën e sotme 3 ministra të qeverisë, të cilëve u ka shprehur angazhimin...

Përfundon pas 2 orësh takimi mes Mustafës e Kurtit, ende pa marrëveshje

Pas më shumë se dy orësh ka përfunduar takimi mes delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ende nuk bëhet me dije...

Presidenti Meta takon ministrin turk: E falenderova për kontributin e menjëhershëm pas tërmetit

Presidentii Republikës, Ilir Meta ka takuar sot në Presidencë Ministrin e Mjedisit dhe Urbanizimit të Turqisë, Murat Kurum të cilit i ka shprehur mirënjohje...

Qeveria e re e Kosovës/ Kurti takon Thaçin gjatë ditës së sotme

Departamenti i Informacionit dhe Komunikimit me Publikun nga presidenca e Kosovës kanë njoftuar për takimin e sotëm që do të ketë Presidenti i vendit,...

Refuzoi takimin me Thaçin, Kurti: Datën e formimit të qeverisë e cakton LDK-ja

Kandidati për kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me refuzimin që ai i bëri presidentit Thaçi për formimin e qeverisë. “Ne e...

Reagon pas takimit me Alex Soros: Nuk biseduam Mini-Shengenin por për akuzat e kapjes së Drejtësisë

Dy ditë më parë presidenti i vendit Ilir Meta priti në një takim zyrtar Alexander Soros, djalin e George Soros, por ky takim u...

Latest news

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...
- Advertisement -