- Advertisement -

TAG

prizren

Urime Kosovë, prej nesër festa shndërrohet në punë

Nga Albin Kurti Urime fitorja, qytetarë të komunave të Prishtinës e të Prizrenit! Sot festa është e kuptueshme, sepse e shmangëm një të keqe të...

Mbledhja e përbashkët e qeverisë shqiptare e kosovare, ja axhenda

Nesër do të zhvillohet mbledhja e katërt e përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës. Mbledhja e nesërme do të mbahet në qytetin...

Presidenti Nishani shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani u nderua me titullin “Qytetar Nderi” i Prizrenit, në përmbyllje të vizitës së tij disaditore në Kosovë. “Përpos qëllimit që...

Latest news

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Një shekull gruaja e legjendës Selman Stërmasi

Zonja Nezihat Stërmasi është gruaja e legjendës së futbollit shqiptar dhe të Tiranës, Selman Stërmasi. Ajo kishte sot ditëlindjen dhe mbushi plot një shekull,...
- Advertisement -