Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përshëndesin mësuesit e shokët me lot në sy, lënë Kosovën për të shkuar në emigrim (film)

Nga Media 0

Dy vogëlushë në Kosovë kanë lënë atdheun e shokët e klasës me lot në sy. Kur vendlindja të ofron pak shpresa për të ardhmen emigrimi është rruga e vetme, edhe pse e mundimshme. Mësuesi nga Prizreni, Mehmet Sahiu ka ndarë një video të dhimbshme se si dy nxënës nga shkolla fillore “Dy dëshmorët” u larguan për bashkim familjar jashtë vendit.

“Në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Piranë, sot kujdestarët e klasëve dytë, katër dhe pestë organizuan përcjellje për 3 nx.që pa dëshirën e tyre duhet të ndahen me lotë në sy duke u përshëndetur me shokët, shoqet, mësuesen e mësuesit e tyre, vetem për të bërë bashkim familjarë jashtë vendit. Nxënës të edukuar, të sjellshem,të respektuar që në ditarët e tyre lanë vlerësim maksimal.F jala lamtumirë ishte shumë e rëndë dhe emocionuese për mësuesen Sahadete dhe mësuesit Muharem dhe Mehmet Spahiu! Unë uroi që këta nxënës të jenë nënë mbrojtjen e Allahut dhe një ditë t’i kthehen vendit duke kontribuar në KOSOVË që është vendi më i mirë në botë”, ka shkruar mësuesi nga Prizreni.

Në shf.Dy Dëshmorët në Piranë,sot kujdestarët e klasëve dytë,katër dhe pestë,organizuan përcjellje për 3 nx.që pa dëshirën e tyre duhet të ndahen me lotë në sy duke u përshëndetur me shokët, shqet,mësuesen e mësuesit e tyre , vetem për të bërë bashkim familjarë jashtë vendit.Nx.të edukuar,të sjellshem,të respektuar qe ne ditarët e tyre lanë velersim maksimal.Fjala lamtumirë ishte shumë e rëndë dhe emocionuese për mësuesen Sahadete dhe mësuesit Muharem dhe Mehmet Spahiu! Unë uroi që këta nx të jenë nënë mrojtjen e Allahut,dhe një ditë t'i kthehen vendit duke kontribuar në KOSOVË që është vendi më i mirë në botë!

Publiée par Mehmet Spahiu sur Jeudi 7 février 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej