- Advertisement -

TAG

pezullim

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 3 biznese, pezullon aktivitetin e një tjetri

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 4 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Urdhri: Mbyllen të gjithë muzetë dhe parqet arkeologjike, pezullohen aktivitetet kulturore

  Një tjetër masë është njoftuar së funmdi dhe bëhet fjalë për mbylljen e muzeve dhe parqeve arkeologjike si dhe pezullimin e të gjitha aktiviteteve...

I hodhi bojë në kokë rektorit/ Universiteti i Shkodrës pezullon studenten deri në fund të vitit akademik

Këshilli i Etikës në Universitetin e Shkodrës ka vendosur masën disiplinore në drejtim të studentes Pranvera Paçi, e cila i derdhi bojë në kokë...

Moti i keq me vranësira dhe reshje/ Pezullohet lundrimi detar në Vlorë

Edhe pse data shënon 13 maj dhe ne jemi në stinën e pranverës, moti i keq me vranësira dhe reshje të shumta ka përfshirë...

Nesër rinis mësimi vijon pezullimi në 27 shkolla

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla u shpreh sot se mësimi do rinisë nesër, pas ndërprerjes javën e kaluar për shkak të reshjeve të shiut...

Serie A, pezullim dhe gjobë ndaj Igli Tares (film)

Komisioni i Disiplinës në Federatën italiane të futbollit, nuk i ka falur episodet që ndodhën këtë fundjavë në Serinë A të futbollit. Drejtori sportiv...

 Rama anulon urdhrin e ministrit teknik për Hipotekat

Kryeministri Edi Rama ka anuluar urdhrin e Ministrit të Drejtësisë, duke bërë të qartë se dorëheqjet nuk mund të refuzohen dhe hetimi administrativ i...

Kryeministri Rama pezullon prokurimet publike për vitin 2017

Kryeministri Edi Rama me një vendim të Këshillit të Ministrave ka vendosur pezullimin e përkohshëm të prokurimeve publike për vitin 2017. Sipas një vendimi të...

Ndreca letër kryeministrit Rama për shkeljet e ministres Karabina

Sekretari i Përgjithshëm i MAS Plarent Ndreca informon kryeministrin Rama për shkeljet e Ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina. Vërejtjet për vendimet e ministres Karabina,...

Pezullimi nga detyra i Çakos, avokatët depozitojnë në gjykatë ankimimin

  Avokatët e Haki Çakos, vetëm një ditë pas pezullimit të tij nga detyra e kreut të Policisë së  Shtetit, kanë apelur vendimin e gjykatës....

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -