Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 3 biznese, pezullon aktivitetin e një tjetri

Duhet të lëçisni

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 4 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19.

ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer 1500 inspektime dhe monitorime gjatë ditës së fundit dhe janë vendosur 4 masa administrative për subjekte dhe individë, prej të cilave 3 janë masa administrative me gjobë, ndërsa 1 masë për pezullim aktiviteti.

Sakaq, iu është bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të rrespektojnë vendimin për maskën e detyrueshme në ambientet e mbyllura, kushtet e higjenës, distancimin social dhe shmangien e grumbullimeve.

Njoftimi i ISHSH:

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor me grupet e tjera të Task-Forcës antiCOVID kanë kryer mbi 1500 inspektime dhe monitorime në 24 orët e fundit. Janë vendosur 4 masa administrative për subjekte dhe individë: 3 masa administrative me gjobë; 1 vendim për pezullim aktiviteti.

Në total gjatë epidemisë janë realizuar mbi 137 mijë inspektime dhe monitorime; Janë vendosur 535 masa administrative.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale fton qytetarët dhe subjektet të tregohen të kujdesshëm, duke respektuar vendimin për maskën e detyrueshme në ambientet e mbyllura, kushtet e higjenës, distancimin social dhe shmangien e grumbullimeve.

MSHMS apel për zbatimin e vendimit të ri për mbylljen e klubeve të natës, diskove dhe ndalimin e muzikës pas orës 20:00.

117391020_2953511911426533_2145280217415050917_o.jpg117202641_2953512054759852_4818144277494881212_o.jpg

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

OBSH: Numri i rasteve me Covid është rritur për të 7-ën javë radhazi

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtor i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, tha se numri i rasteve me Covid është rritur për të shtatën ditë...

Basha: Shqipëria burim kryesor i trafikimit të kanabisit në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e kësaj të marte në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit e ka nisur sërish me një...

Sulm me armë në shkollë në SHBA, humb jetën një person

Një person ka mbetur i vdekur në një shkollë të mesme në Noksvill të shtetit Tenesi pas një incidenti me armë zjarri që la...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...