- Advertisement -

TAG

aktivitet

Qeveria tërhiqet nga ligji i lojrave të fatit, zbardhet harta ku do të zhvillohet tashmë ky aktivitet

Qeveria shqiptare duket se ka ndryshuar qasje për ligjin e lojërave të fatit i cili pësoi një ndryshim thelbësor në vitin 2018, ku u...

Ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit, shpallet në kërkim pronari në Shkodër

Një 22 vjeçar me iniciale A.XH që punonte banakier në një lokal është arrestuar pasi në telefonin e tij janë gjetur aplikacione për të...

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 3 biznese, pezullon aktivitetin e një tjetri

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 4 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 5 biznese, pezullon aktivitetin e tre të tjerëve

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 8 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Tiranë, Aktiviteti i organizuar nga përfaqësues të rekordeve “Guinness”

Ka filluar paraditen e sotme aktiviteti i organizuar nga përfaqësues të rekordeve “Guinness”, dhe po zhvillohet përpara selive të ministrive në bulevardin “Dëshmorët e...

Latest news

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...
- Advertisement -