- Advertisement -

TAG

ISHSH

Mbyllet kopshti në Vlorë, rezulton pozitive me COVID një edukatore

Mbyllet kopshti numër 10, në Vlorë pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19 një edukatore. Bëhet me dije se tashmë po merren tamponë për stafin. Kopshti...

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 3 biznese, pezullon aktivitetin e një tjetri

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 4 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 5 biznese, pezullon aktivitetin e tre të tjerëve

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 8 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Arrestime masive në Tiranë: SPAK zbardh skemën e abuzimeve te ISHSH dhe Kujdesit Shëndetësor

Ndalohen me urdhër të Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar( SPAK), disa inspektorë dhe punonjës të Institutit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) dhe...

ISHSH mbylli fasonerinë, punonjëset në protestë: Nuk kemi me çfarë të mbajmë familjen

Punonjëset e një fasonerie në Vlorë janë ngritur në protest, pasi Inspektorati Shtetëror i Shëndetësisë ka mbyllur ditën e sotme fasonerinë ku ato punonin. Punonjëset...

Nuk respektuan masat ndaj Covid, ISHSH gjobit 6 biznese

Inspektorati Shtetëror i Shëndetësisë ka gjobitur 6 biznese, për shkak se nuk kanë respektuar protokollin e sigurisë ndaj koronavirusit. Janë marrë 6 masa administrative me...

ISHSH gjobit 17 biznese në 24 orët e fundit, shkelën rregullat kundër pandemisë

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor (ISHSH), të shtunën ka vënë 17 gjoba për disa biznese të cilat nuk respektonin masat e marrë për koronavirusin, pas rikthimit...

Dhuna ndaj medias/ Skandal dhe e paprecedentë, ISHSH kërkon të mbyllë sinjalin e RTV Ora (film)

Një rast i paprecedentë po ndodh. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor kërkon mbylljen e sinjalit të transmetimit të RTV Ora. Një ditë pas gjobitjes në mënyrë të paprecedentë...

“E patolerueshme!”, Meta: Gjendja e fatkeqësisë natyrore nuk mund të…

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin e Inspektoriatit Shëndetësor Shqiptar për mbylljen e transmetimit për Televizionin RTV Ora duke...

U kthye në vatër të rrezikshme infeksioni, brenda 24 orëve asnjë rast me COVID-19 në Krujë

Ndonëse Kruja u kthye në një vatër të rrezikshme të përhapjes së koronavirusit, lajme të mira vijnë nga ky qytet. Ministria e Shëndetësisë bën me...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -