- Advertisement -

TAG

Ora News

Ylli Ndroqi: Këtë eksperiencë pak e kanë kaluar, por jemi kthyer në një kështjellë të fjalës së lirë (film)

Nga kjo e hënë (14 shtator) në RTV Ora dhe Ora News nis sezoni i ri televiziv, me rikthimin e emisioneve dhe nisjen e...

Vijnë dokumentet nga Italia: Sekretari i përgjithshëm i Ramës, avokati i Ylli Ndroqit

Avokatët e sipërmarrësit Ylli Ndroqi publikuan një dokument të gjykatës dhe prokurorisë italiane që rrëzon pretendimet për një çështje penale të regjistruar në vendin...

Avokati i Ylli Ndroqit: Televizionin e ka marrë me kredi, pronat i ka trashëgimi nga babai

Avokati i Ylli Ndroqit Alban Qafa ka deklaruar para gazetarëve se pasuritë e tij janë të trashëguara ose të blera me kredi, përfshirë këtu...

Sekuestrimi i “Ora News”, reagon ashpër Sonila Meço: E disata herë që sekuestrohen mediat ku punoj, jam terrorizuar nga FNSH me armë

Gazetarja e njohur Sonila Meço ka reaguar pas vedimit të SPAK për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi, ndër to edhe “Ora News”,...

Me maska dhe të armatosur, FNSH mësyn ambientet e Ora News dhe Rtv Ora (foto + film)

Forcat të Ndërhyrjes së Shpejtë kanë mësyrë mesditën e sotme ambientet e Ora News dhe RTV Ora. Si të mos mjaftonte i nxehti i kësaj...

Tërmeti/ Si u përjetua live në studion e Sonila Meços. Shikuesit tentuan t’ia mbathnin (film)

Lëkundjet e djeshme të tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndjerë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin “Tempora”. Siç shihet...

Paketa antishpifje/ Kusari: Erion Veliaj politikani i parë në botë që refuzoi të na takojë. Do t’i tregojmë botës se çfarë Kryeministri ka Shqipëria

Këshilltarja ligjore e Qendrës Europiane për Liri të Shtypit dhe të Medias (ECPMF),Flutura Kusari, thotë se qeveria nuk ka marrë parasysh asnjë nga sugjerimet...

Artur Zheji: “Sëmurë? Asgjë për t’u shqetësuar! Po notoj në …”

Në disa portale kanë qarkulluar shumë pandehma për zhvillimet më të fundit në mediat shqiptare, ku si zakonisht, të vërtetat dhe të pavërtetat, ngatërrohen...

Kastro Zizo: Jam kërcënuar nga LGBT për të dalë hapur si gay (film)

Këngëtari, tashmë edhe moderator, Kastro Zizo ka deklaruar se është kërcënuar nga komuniteti LGBT, për të dalë hapur që është gay. Në emisionin e tij...

Sonila Meço: Si do të doje të mbaheshe mend? Tom Kuka: Pa lavdi… (film)

Do të ëndërroja, në qoftë se fëmijët e mi, kur të bëjnë fëmijët e tyre t’i japin librat e mi. Kaq do të më...

Latest news

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...
- Advertisement -