- Advertisement -

TAG

Ora News

Skandal, presidenti Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të Ora News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të RTV Ora News, Beti Njuma. Kjo ndodhi në momentin kur presidenti...

Baton Haxhiu: Si mund të jeni të pashpirt duke fyer Ramën!

Gazetari nga Kosova Baton Haxhiu i njohur për lidhjet e tij të ngushta me Edi Ramën, tha në një intervistë për "Tempora" me Sonila...

“A e kalon dot oqeanin”? DASH përgjigjet për vizën amerikane të Sali Berishës

Pas debatit të ashpër parlamentar, ku Kryeminsitri Edi Rama, e pyeti parardhësin e tij në detyrë, z. Sali Berisha, nëse mund të kalojë përtej...

Vasili zbulon bisedën e Ramës për 17 majin: Plehrat e PD të dalin jashtë, LSI do marrë 40 deputetë

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili për herë të parë ka zbuluar një bisedë të kryeministrit Edi Rama për marrëveshjen e 17...

Burri e hodhi nga kati i dytë kur ishte shtatzanë, djali i shpëtoi jetën

Në rubrikën "Shqipëria pa filtra" emisioni "Boom" në Ora News prezantoi mbrëmjen e sotme historinë e Sine Koldashit, nënë e 5 fëmijëve nga mosha...

Basha në “Tempora”: Qeveri tranzitore pa Ramën në krye (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në "Tempora" nga Sonila Meço, kërkoi qeveri tranzitore pa kryeministrin Edi Rama në krye. Basha: Fakti që...

Paskal Milo: Gent Cakaj i ka dorëzuar dorëheqjen Ramës

Historiani Paskal Milo i ftuar në "360 Gradë" në Ora News bëri me dije se Gent Cakaj i ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme kryeministrit...

Edi Rama do lërë postin e kryeministrit për t’u bërë showmen? Ja faktet që e tregojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe moderatorja e "Mos i fol shoferit" Rudina Dembacaj kanë një të përbashkët; të dy kanë lindur me datën...

Vasili: Si më arrestuan në Athinë për ditëlindje se këndova labçe (Film)

Regjisori Laert Vasili i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se në Athinë nuk mund të imagjinohet të dëgjosh muzikë shqipe, ndërsa...

Shpëtim Idrizi: Sa na u mërzit Ditmiri që i iku sivllai i uzos, Kotzias (film)

Kreu i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Shpëtim Idrizi, deklaron se dorëheqja e Nikos Kotzias si Ministër i Jashtëm i Greqisë, negociatori kryesor në...

Latest news

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...

Greqia “tregon dhëmbët”, blen automjetet e reja luftarake

Ushtria greke është pajisur me automjete të reja të blinduara. Mediat fqinje e raportojnë si “dritë jeshile”, e cila do të sjellë më shumë...
- Advertisement -