- Advertisement -

TAG

Ora News

Gazetari Çollaku: Oficeri Nuhu ka prova për ministra e deputetë në trafiqe

Gazetari Basir Çollaku i ftuar në "360 Gradë" në Ora News tha se oficeri i policisë Emiljano Nuhu ka prova konkrete për implikimin e...

Idrizi: Nuk ka burrë none dhe palaço që të heqë emrin “Çamëri”

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, i ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, tha se askujt nuk duhet t’i shkojë në mendje që...

Kotzias: Kemi mbyllur paketën e çështjeve të hapura me Shqipërinë (film)

Nga Robert Goro Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se Greqia i ka mbyllur gjithë çështjet hapura me Shqipërinë, dhe ka shprehur shpresën që...

Idrizi: Nuk kam parë deri më sot një qytetar të Çamërisë të flasë në tv greke (live)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi tha se deri më tani, po avancon agjenda greke në bisedimet midis dy shteteve. I ftuar në "360 Gradë" në...

Greqi, Demokracia e Re reagon për deklaratat e Bushatit në “Tonight Ilva Tare” (film)

Nga Robert Goro Partia më e madhe opozitare greke, Demokracia e Re, ka reaguar ndaj deklaratave që ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati bëri gjatë...

Nga festa në maternitet, Ilva Tare bëhet nënë për herë të dytë

Gazetarja Ilva Tare ishte dje në një transmetim live maratonë në studio, me rastin e 10-vjetorit të televizionit Ora News. Gjatë fjalës së saj në...

Luan Rama: Ç’është ky shtet me këtë kakofoni absurd qëndrimesh

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama i konsideron absurde qëndrimet e shtetit, referuar debatit midis ministrit të Drejtësisë dhe sekretares së Përgjithshme...

Dosja “Peza”: Historia e një “shembulli” që duan ta shesin “për shembull”

Nga Mero Baze Alfred Peza po shkon para Gjykatës së Krimeve të Rënda, duke paguar kështu gjithë “gjynahet” e shtypit informal shqiptar dhe duke u...

Burime për Ora News: “PS-LSI bashkë edhe për 4 vjet” (film)

Burime për Ora News konfirmojnë që është arritur një marrëveshje e re mes PS-së dhe LSI-së për katër vitet e ardhshme. Konfirmohet se koalicioni PS-LSI...

Doda: Nuk kemi ende një vendim politik, nëse do dalim në zgjedhje me PS apo PD (film)

Ligjvënësia Mesila Doda tha se palët politike, kryesisht partitë e mëdha mbajnë peng sistemin zgjedhor. Në studion e lajmeve të Ora News deputetja Mesila Doda tha se PDIU...

Latest news

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...
- Advertisement -