Me maska dhe të armatosur, FNSH mësyn ambientet e Ora News dhe Rtv Ora (foto + film)

Duhet të lëçisni

Mjeku i njohur vlonjat ndërron jetë pasi u prek me COVID

Mjeku i njohur vlonjat Bledi Nini humb betejën me koronavirusin. Lajmin e trishtë e ka dhënë kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli. Mjeku e ka humbur...

Përkeqësohet gjendja/ Skënder Gega niset me urgjencë drejt Turqisë

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega, prej dy javësh është infektuar me COVID-19. Teksa pritej që gjendja e tij të stabilizohej, ajo ka ardhur duke...

Goditi motrën me thikë, arrestohet në flagrancë 32-vjeçari në Kukës

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar është arrestuar në flagrancë në Kukës, duke parandaluar kështu një ngjarje të mundshme kriminale brenda familjes. Në pranga ka rënë...

Shtatë të burgosur me Covid-19 transferohen nga burgu i Fushë-Krujës në Shënkoll

Shtatë persona të infektuar me koronavirus, që vuajnë dënimin në burgun e Fushë-Krujës janë transferuar drejt burgut të Shënkollit në Lezhë. Mësohet se u është...

Forcat të Ndërhyrjes së Shpejtë kanë mësyrë mesditën e sotme ambientet e Ora News dhe RTV Ora.

Si të mos mjaftonte i nxehti i kësaj vere, punonjësit e dy televizioneve u desh të përballeshin me policë me maska dhe të armatosur, të cilët mbajnë të rrethuar televizionet.

FNSH zbarkoi pas sekuestrimit nga SPAK të pasurive të presidentit të Yldon Media Group, Ylli Ndroqi dhe familjarëve të tij.

Mes pasurive të sekuestruara janë dhe kuotat aksioneve të shoqërisë ″ORA″ sh.a.

Brenda 5 ditëve presidenti i Yldon Media Group, Ylli Ndroqi do të ankimojë vendimin Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Në një prononcim për median, mesditën e sotme avokatët e zotit Ndroqi shprehen të bindur se në shkallat më të larta gjyqësore do të vërtetohet që pasuria e zotit Ndroqi është vënë në mënyrë ligjore dhe jo siç pretendon SPAK.

Një nismë e tillë merret në kohën kur presidenti i Yldon Media Group ndodhet në një gjyq me kryetarin e bashkisë Erion Veliaj.

Avokatët e quajnë presion politik vendosjen e sekuestros dhe mohojnë që zoti Ndroqi është shoqëruar në polici pasi ndaj tij nuk ka asnjë urdhër arrest.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Mjeku i njohur vlonjat ndërron jetë pasi u prek me COVID

Mjeku i njohur vlonjat Bledi Nini humb betejën me koronavirusin. Lajmin e trishtë e ka dhënë kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli. Mjeku e ka humbur...

Përkeqësohet gjendja/ Skënder Gega niset me urgjencë drejt Turqisë

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega, prej dy javësh është infektuar me COVID-19. Teksa pritej që gjendja e tij të stabilizohej, ajo ka ardhur duke...

Goditi motrën me thikë, arrestohet në flagrancë 32-vjeçari në Kukës

Policia ka arrestuar një 32-vjeçar është arrestuar në flagrancë në Kukës, duke parandaluar kështu një ngjarje të mundshme kriminale brenda familjes. Në pranga ka rënë...

Shtatë të burgosur me Covid-19 transferohen nga burgu i Fushë-Krujës në Shënkoll

Shtatë persona të infektuar me koronavirus, që vuajnë dënimin në burgun e Fushë-Krujës janë transferuar drejt burgut të Shënkollit në Lezhë. Mësohet se u është...

Rekomandimi i Ministrisë së Shëndetësisë: Nëse keni shenja gripi mos shkoni në punë

Përhapja e infeksionit të Covid-19 është kthyer në një shqetësim për institucionet me shtimin e rasteve të reja ditore. Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar...