- Advertisement -

TAG

rtv ora

Sondazhi II kombëtar/ Tre partitë e opozitës fitojnë me shumicë votash ndaj PS! Projeksioni në Elbasan e Shkodër

Rtv Ora dhe Antonio Noto publikuan sonte e rezultatet e sondazhit të dytë kombëtar si dhe projeksionet për dy qarqe: Shkodra dhe Elbasani. Sondazhi tregon...

A po shtrihen hetimet në Shqipëri pas përgjimeve? Flet prokurori i antimafias (film)

Nga Alba Kepi Hetimet për të akuzuarit si pjesë e Ndragheta-s që u përgjuan duke folur për tenderat dhe leje për pallate në Shqipëri vazhdojnë...

Zgjerimi i Greqisë, Idrizi: Rama bën avokatin e qeverisë greke, veprimi është i njëanshëm (film)

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi për RTV Ora ka folur në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në hapësirën detare...

Pas komenteve të Arian Çanit për grekët, shpërthen Rovena Stefa: “Lus Zotin të mbyllet emisioni i Çanit” (film)

Disa muaj më parë Arian Çani thoshte që Ballkani ka qenë i gjithi helen. Mjaftoi kaq, që këngëtarja Rovena Stefa të reagojë publikisht duke...

Ylli Ndroqi: Këtë eksperiencë pak e kanë kaluar, por jemi kthyer në një kështjellë të fjalës së lirë (film)

Nga kjo e hënë (14 shtator) në RTV Ora dhe Ora News nis sezoni i ri televiziv, me rikthimin e emisioneve dhe nisjen e...

Me maska dhe të armatosur, FNSH mësyn ambientet e Ora News dhe Rtv Ora (foto + film)

Forcat të Ndërhyrjes së Shpejtë kanë mësyrë mesditën e sotme ambientet e Ora News dhe RTV Ora. Si të mos mjaftonte i nxehti i kësaj...

Mbyllja e RTV Ora/ “Ky regjim po na zhvat liritë tona”, Mesila Doda: Përpëlitjet e fundit të një qeni të ngordhur

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda ka reaguar menjëherë pas lajmit se televizioni RTV Ora do të mbyllej. Doda nëpërmjet një postimi në rrjetet...

Dhuna ndaj medias/ Skandal dhe e paprecedentë, ISHSH kërkon të mbyllë sinjalin e RTV Ora (film)

Një rast i paprecedentë po ndodh. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor kërkon mbylljen e sinjalit të transmetimit të RTV Ora. Një ditë pas gjobitjes në mënyrë të paprecedentë...

“Në mëngjes gjobë, në drekë kërcënim me mbyllje”, Vokshi ndaj Ramës: I ka ikur truri, nuk llogjikon më! (dokument)

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi ditën e sotme ka reaguar pas mbylljes së televizionit RTV Ora duke akuzuar Ramën se për të shuar...

Enkel Demi: Në ditë të hallit, Rama të vjen e të bën edhe punët e shtëpisë (film)

Gazetari Enkel Demi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se në ditë të hallit, kryeministri Edi Rama të bën punët...

Latest news

Hoti: Në mars pritet të arrijnë 33 mijë doza të vaksinës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinave...

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...
- Advertisement -