- Advertisement -

TAG

martesa

Tronditëse/ Martesë me bekimin e prindërve, vajzën 11 vjeçare e martojnë me të riun (film)

Martesa e një 22 vjeçari me një minorene në Iran ka ngjallur acarimin e miliona njerëzve në mbarë botën. Një video e përhapur në rrjetet...

Ndjejnë mëshirë për femrat beqare, ndërsa të martuarit po bëjnë namin

Nga Anisa Bega Kjo temë vazhdon edhe diskutohet në vende të ndryshme të botës, por ndalesën e kemi në vendin tonë, në Shqipëri. Femrat beqare,...

Çfarë është një martesë e lumtur?

Kur një person martohet me një tjetër, mendohet që ata të dy do të ndajnë me njëri-tjetrin atë çfarë janë në realitet, atë çfarë...

“Martesa” nga Kosova propozohet për OSCARS

Filmi "Martesa" me skenar dhe regji nga Blerta Zeqiri, fitues i dy çmimeve në Festivalin e Filmit në Talin, është propozimi zyrtar i Kosovës...

Propozohet ligj për lejimin e ndryshimit të gjinisë e seksit

Nga Indrit Vokshi 1. Paskan propozuar që në pasaporta e karta, tek seksi, përveç mashkull e femër të përfshihet edhe "tjetër" - bëhet fjalë për...

Pilotë e mjekë serbë japin shuma të majme për nuse shqiptare

Të pamartuarit serbë japin para të majme për t’u martuar me vajza nga Shqipëria. Shqiptaret i preferojnë për shkak se janë vyeshme e besnike. Martesa...

Brad Pitt: Unë e humba thesarin tim! Ah, sikur këtë këshillë të ma kishin dhënë më parë…

Pas divorcit që pasoi 11 vite martesë, aktori Brad Pitt vendosi të jepte një “copëz këshillë” mbi martesën. “Natyrisht, unë nuk jam një ekspert në...

Pas princit Harry, një tjetër martesë në familjen mbretërore angleze

Britania e Madhe po përgatitet jo vetëm për dasmën e princit Harry dhe të fejuarës së tij Meghan Markle, por edhe të Eugenia dhe...

Halli më i madh i prindërve shqiptarë 

Kur vjen puna te martesa prindërit shqiptarë e vrasin mendjen shumë. Për ta pas të  30-tave djemve fillon u kalon mosha. Nuset nuk i...

Lorik Cana: Për të qenë bashkë, unë hoqa dorë nga mentaliteti, Monica nga profesioni

Loriku ishte i bindur se, si një djalë i Shqipërisë, imazhi i të cilit frymëzon e ngre hov mijëra zemra bashkëkombësish, do të martohej...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -