Ndjejnë mëshirë për femrat beqare, ndërsa të martuarit po bëjnë namin

Duhet të lëçisni

… edhe një herë për situatën

Ligjvënësja e Rilindjes, Antoneta Dhima dallohet për kombinimet e saj të rralla në sallën e Kuvendit. Maskat e saj kanë krijuar tendencë në përputhje...

Ora e rrallë e Ahmet Zogut

Nga Arben Llalla Në vitin 2002 Bashkia e Selanikut organizoi një panair të orëve të vjetra dhe të rralla. Në këtë panair ekspozoheshin orë dore,...

Ja si e identifikon vogëlushja Edi Ramën… videoja bëhet virale (film)

Dy fëmijët më të famshëm të Instagramit, Deon Gjoni dhe Marge Pëllumbi qenë të ftuar në emisionin “ABC-ja e pasdites” të Ermal Peçit. Mes të...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Nga Anisa Bega

Kjo temë vazhdon edhe diskutohet në vende të ndryshme të botës, por ndalesën e kemi në vendin tonë, në Shqipëri. Femrat beqare, ende janë një shqetësim shoqëror ku shihen me mëshirë. Disa ua thonë troç, ndërsa të tjerë me më shumë stil, por thelbi është njësoj.

Presioni nga ambiente të ndryshme ndihet çdo ditë e më shumë. Kjo vjen si pasojë e brezave të mëparshëm, ku prioritet për një femër ka qenë martesa, pra të shkojë të rregullojë jetën vetëm të burri. Gjërat e tjera mesa duket nuk kanë aspak rëndësi, nëse kjo është ajo që dikush vërtetë e dëshiron, pra nëse martohesh e ke zgjidhur jetën dhe të tjerët nuk do të shikojnë më me keqardhje. Më falni pak, po nuk ka keqardhje më të madhe sesa të shohësh një çift që rrijnë të martuar vetëm prej opinionit, ku hipokrizia kalon çdo limit?!

Dikur tradhtitë bëheshin në formë tjetër, ndërsa sot po përdoren rrjetet sociale, ku disa hapin edhe profile kallpe për të kontaktuar me dikë, fshehurazi gruas apo burrit. Kam dëgjuar disa histori, ku burra dhe gra të martuara kanë adresa të tjera ku flasin më dashnorët e tyre, ndërsa adresat zyrtare i kanë të mbuluara me dashuri, ku duket familja ideale.

Janë pikërisht këta që bëjnë moral, që nga ana tjetër bëjnë namin duke bërë jetë të dyfishtë, nuk janë të lumtur dhe mundohen të mbushen shpirtërisht me gjëra sipërfaqësore. Lërini beqarët rehat dhe bëni jetën tuaj o njerëz, sepse po iu kalbet shpirti nga jeta hipokrite!

http://www.intv.al/ndjejne-meshire-per-femrat-beqare-ndersa-te-martuarit-po-bejne-namin-86151?fbclid=IwAR0a404KzZqrxInsdLXv05vGhkX9TbmvjERkotFFwMjJ4dMf7D8_DfQ-y5M

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

… edhe një herë për situatën

Ligjvënësja e Rilindjes, Antoneta Dhima dallohet për kombinimet e saj të rralla në sallën e Kuvendit. Maskat e saj kanë krijuar tendencë në përputhje...

Ora e rrallë e Ahmet Zogut

Nga Arben Llalla Në vitin 2002 Bashkia e Selanikut organizoi një panair të orëve të vjetra dhe të rralla. Në këtë panair ekspozoheshin orë dore,...

Ja si e identifikon vogëlushja Edi Ramën… videoja bëhet virale (film)

Dy fëmijët më të famshëm të Instagramit, Deon Gjoni dhe Marge Pëllumbi qenë të ftuar në emisionin “ABC-ja e pasdites” të Ermal Peçit. Mes të...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...