Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çfarë është një martesë e lumtur?

Nga 27-shi 0

Kur një person martohet me një tjetër, mendohet që ata të dy do të ndajnë me njëri-tjetrin atë çfarë janë në realitet, atë çfarë ato mund të sjellin në martesë, dhe jo atë çfarë ato mund të marrin nga martesa, ose çfarë mund t’i plotësojë ose të japë partneri.

Martesa ka të bëjë me dy persona, të cilët mblidhen së bashku, dhe ndajnë së bashku atë se kush janë, çfarë janë dhe mbledhin forcat së bashku si një skuadër e vërtetë. Të gjithë ato çifte, martesa e të cilëve zgjat shumë, bën pjesë ndër ato martesa, ku ato rriten me njëri-tjetrin, mësojnë dhe plaken bashkë me njëri-tjetrin. Ata krijojnë dhe marrin lumturi, plotësojnë veten e tyre në çift. Që të jeni një partner i mirë duhet të punoni gjithnjë me veten, të bëni jetën tuaj, duhet të mësoni të jeni të lumtur dhe optimistë me veten tuaj.

Çfarë është një martesë e lumtur?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej