- Advertisement -

TAG

marrëveshja e 5 qershorit

Lëvizja Vetëvendosje: Sovranitet, por jo për konsolidimin e autokracisë me Kod Zgjedhor

Lëvizja Vetëvendosje është shprehur se qasja e qeverisë Rama është në kundërshtim me kodin e praktikave të mira të Komisionit të Venecias dhe rekomandimet...

“Më vjen keq për Yuri Kim”/ Kel Demi: Edi Rama e tërhoqi prej hunde. Asnjë udhëheqës politik nuk është tallur kaq keq me amerikanët...

Gazetari Enkel Demi ka shprehur keqardhje për ambasadoren amerikane Yuri Kim. Në emisionin “ABC e mëngjesit” ai tha që megjithëse diplomatja amerikane ka një karrierë...

“Faktet ulërasin”, Vasili: Rama shkeli marrëveshjen e 5 qershorit, alibitë janë faj i rëndë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit pas miratimit të Kodit të ri Zgjedhor ditën...

Asnjë surprizë, progres-raporti i KE për Shqipërinë, s’ka negociata pas shkeljes së 5 Qershorit dhe pa Gjykatë Kushtetuese

Komisioni Europian pritet të paraqesë sot planin ekonomik të investimeve sa i takon vendeve të rajoni dhe Shqipërisë. Paketa i nënshtrohet aprovimit nga Kolegji i...

E pazakontë/ PPE i drejtohet Ilir Metës: Ktheje ligjin e Ramës! Cënon zgjedhjet dhe mbyll derën e BE-së!

Partitë Popullore Europiane i kanë bërë thirrje Presidentit Ilir Meta që të mos dekretojë ndryshimet e Kodit Zgjedhor, të miratuara nga Edi Rama dhe...

“Akt kundër popullit shqiptar”, Vasili “shuplakë” Ramës: Marrëveshjen e 5 qershorit e shkele për faqe të zezë!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në vazhdën e sulmeve që po shigjetohen drejt qeverisë, pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Përmes një...

Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Marrëveshja e 5 qershorit hidhet në erë ose më mirë shkoi për lesh

Miratohet Kodi Zgjedhor në Kuvend. Shumica mësohet se ka siguruar 97 vota pro, për të kaluar ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kujtojmë se për të...

Prishja e Marrëveshjes së 5 qershorit nuk është faji i të gjithëve, por vetëm i Edi Ramës dhe Yuri Kim

“Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, Lulzim Bashës dhe të gjithë udhëheqësve të tjerë të gjitha angazhimet që ata kanë bërë në lidhje me...

Ndryshimet kushtetuese, reagon ambasada e SHBA-së: Për të ardhur keq që nuk pati dakordësi

Ambasada amerikane ka reaguar lidhur me miratimin e ndryshimeve kushtetuese në seancën e sotme plenare. Ambasadorja Yuri Kim thekson se është për të ardhur keq që ky...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -