“Akt kundër popullit shqiptar”, Vasili “shuplakë” Ramës: Marrëveshjen e 5 qershorit e shkele për faqe të zezë!

Duhet të lëçisni

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar në vazhdën e sulmeve që po shigjetohen drejt qeverisë, pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Përmes një shënimi në rrjete sociale, Vasili thotë se marrëveshja e 5 qershorit e cila u firmos në ambasadën amerikane, u shkel nga Edi Rama, akt ky që shkon ndesh me demokracinë dhe është kundër shqiptarëve.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Marreveshja konsensuale e 5 qershorit, qe u ngjiz dhe u shkrua ne Ambasaden Amerikane u shkel sot per faqe te zeze nga Edi Rama.

Ky eshte fakt qe nuk e luan topi!

Askush nuk mund te mbylle sot syte dhe te laje duar si Ponc Pilati perpara ketij fakti ulerites.

Dhjetra nene te Kodit Zgjedhor te miratuar ne perputhje dhe zbatim te marreveshjes se 5 qershorit u shqyen dhe u grisen sot nga Edi Rama.

Edhe ky eshte fakt qe nuk e luan topi.

Çdo alibi per pergjegjesine shume te rende te Edi Rames per shkeljen e dhunshme te 5 qershorit eshte KUNDER POPULLIT SHQIPTAR , kunder zgjedhjeve te lira dhe te ndershme dhe kunder Integrimit Europian dhe anetaresimit te Shqiperise ne BE.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...