- Advertisement -

TAG

Petrit Vasili

Vasili: Rama jep miliarda për PPP dhe koncensionet, lë pa fonde Gjykatën Kushtetuese

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI, ka publikuar në rrjet një pjesë nga fjalimi i Kryetares në detyrë të Gjkatës Kushtetuese, Vitore Tusha, e cila...

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës, reagon Vasili: SPAK ka probleme me “shikimin”!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe. Përmes një postimi në Facebook, Vasili...

Vendimi për teatrin, Vasili: Gjykata Kushtetuese t’u thotë “Jo” të prerë diplomatëve kushdo që janë!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se diplomatët e huaj kanë ndërhyrë në vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ndërtimit të teatrit të...

Vasili: Problemet e ONM-së sot, të paralajmëruara nga Ministria e Drejtësisë që në vitin 2017!!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar mbi rolin e ONM, e cila, kujdeset për monitorimin e procesit të Vetingut në vend, pasi siç...

Vasili ironizon Ramën për deklaratat ndaj BE-së: Edhe ata që e kanë afër e tallin, bashkë me Europën

Numri 2 i LSI, Petrit Vasili, ka ironizuar deklaratat e Ramës ndaj vendimit të BE-së, për mos hapjen e negociatave. Nëpërmjet një statusi në rrjete...

Parlamenti voton shkarkimin e Presidentit, Petrit Vasili: Pupacë aman mos na zhgënjeni sot

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka një thirrje për parlamentin, i cili voton sot raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm/ Vasili: Gjykata Kushtetuese rrëzon Edi Ramën!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili të martën deklaroi se Gjykata Kushtetuese e rrëzoi Edi Ramën, pasi qëndrimi i kreut të shtetit...

Petrit Vasili: Ja 21 faktet pse Edi Rama është “non grata” me ligjin dhe demokracinë, kush i amniston do i bënte akt armiqësie Shqipërisë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili pasi SHBA i ndaloi hyrjen në vend Sali Berishës ka deklaruar se Edi Rama është ”non grata” me ligjin...

Vasili: Hapja e kutive në Berat e Gjirokastër provoi shqetësimet e mëdha të SHBA për zgjedhjet e 25 prillit

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar se Berati dhe Gjirokastra provuan shqetësimet e misionit të SHBA pranë OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Pas...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -