- Advertisement -

TAG

marrëveshja e 5 qershorit

Ndryshimet kushtetuese/ Opozita e Bashkuar: Hiqni dorë dhe vijoni dialogun!

Opozita e Bashkuar i ka bërë apel Partisë Socialiste që të heqë dorë nga ndryshimet e njëanshme kushtetuese dhe e fton të vijojnë dialogun...

Palmer: Marrëveshja e 5 Qershorit tregon bashkëpunimin e ngushtë me SHBA

I dërguari i posaçëm amerikan për rajonin e Ballkanit, Matthew Palmer, mbështeti pajtimin e arritur ndërmjet udhëheqësve të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor ndërsa...

Zbardhet propozimi i opozitës, sjell në tryezë amendamentin për hapjen 100% të listave

Opozita e bashkuar ka zbardhur amendamentin për hapjen 100 % të listave të kandidatëve, që do të propozojë në mbledhjen e Këshillit Politik që...

Mblidhet sërish Këshilli Politik, Gjiknuri replikon me PD dhe LSI: Bëni propozimet tuaja

Mbledhja e radhës e Këshillit Politik do të zhvillohet ditën e sotme në orën 17:30. Palët do të ulen për herë të tretë brenda...

SHBA përshëndet miratimin e Marrëveshjes së 5 qershorit, por çdo reform tjetër duhet të jetë gjithëpërfshirëse

Ambasada e SHBA ka përshëndetur miratimin e Marrëveshjes së 5 qershorit në Kuvend. Reagimi i plotë i Ambasadës së SHBA: Shtetet e Bashkuara mirëpresin miratimin nga...

Edi Rama bën trimin dhe i gafuret Amerikës: Këtu jemi ne!

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë kontributin e, SHBA-BE-OSBE, për krijimin e Këshillit Politik dhe marrëveshjen që u arrit në 5 qershor. Sipas tij, ky...

Miratohet në Kuvend Marrëveshja e 5 qershorit! 97 vota pro, vetëm 6 deputetë votuan kundër

Kuvendi ka miratuar Marrëveshjen e 5 qershorit me 97 vota pro në seancën e sotme. 74 vota pro ishin nga shumica, teksa 23 nga grupet...

Rama i kënaqur nga marrëveshja: U arrit konsensus! Në 23 korrik firmosim “5 qershorin”, në 30 ndryshimet kushtetuese

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas mbledhjes me krerët e grupeve parlamentare në Kryesinë e Kuvendit, lidhur me firmosjen e marrëveshjes së...

Pasi Rama “tregon” dëshirat e popullit, ambasadorja amerikane kundërpërgjigjet: Marrëveshja e 5 qershorit nuk preket!

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim publik pasditen e sotme pas delirimit të kryeministrit që partia e tij do të bëjë atë që do...

Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet në Kodin Zgjedhor sipas Marrëveshjes së 5 qershorit

Komisioni i Ligjeve kanë miratuar projektligjin për Kodin Zgjedhor siç është dakordësuar në 5 qershor. Gjithashtu komisioni bëri disa ndryshime teknike pa ndryshuar thelbin e...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -