- Advertisement -

TAG

marrëveshja e 5 qershorit

Debatet nga Këshilli Politik, Bardhi: PS do të rihapë diskutimin për 5 qershorin

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka deklaruar në mbledhjen e Këshillit Politik  se PS ka qëllim të rihapë edhe njëherë diskutimin për...

Sot mblidhet Këshilli Politik, Petrit Vasili: Kemi një kusht të vetëm (film)

Opozita jashtëparlamentare thotë se marrëveshja e 5 qershorit nuk do të preket. I ftuar në emisionin ABC-ja e Mëngjesit nënkryetari i LSI Petrit Vasili, anëtar...

Ambasadorja amerikane mesazh të fortë Ramës: Nuk mbështesim këtë pengmarrje

Pak ditë më parë ambasadorja e SHBA në Tiranë gjatë një interviste televizive lëshoi mesazhe të forta dhe sinjale të qarta se çfarë pret...

Opozita e Bashkuar: Ulemi në tryezë, por marrëveshja e 5 qershorit të votohet siç është

Opozita e Bashkuar i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama që të hënën është i gatshëm të ulet në tryezë me kreun e...

Rikthehet deklarata e tre eurodeputetëve për Shqipërinë në faqen e PE-së

Deklarata e përbashkët e kryetarit të Komisionit për Punët e Jashtme, David McAllister (EPP, DE), Raportueses së Përhershme për Shqipërinë, Isabel Santos (S&D, PT)...

Deklaratë e fortë për Shqipërinë nga PE: Nëse doni negociatat kaloni Marrëveshjen e 5 Qershorit

Në një deklaratë të përbashkët, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë Isabel Santos (S&D, PT)...

Bardhi: Ja faktet sesi ndryshimet e njëanshme kushtetuese zhbëjnë marrëveshjen e 5 Qershorit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në seancë plenare. Në një deklaratë për mediat, Bardhi...

PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi tha...

Rama reagon ndaj zv.kryetarit të CDU: Mik i Bashës dhe i imi, bëri deklarim zhgënjyes

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ashpër Zv.kryetarit të Grupit të CDU-CSU në Bundestagun gjerman, Johann Wadephul, i cili kërkoi që të mos preket...

Zëri i Amerikës: Ndryshimet Kushtetuese janë të paqarta

Deputetët e shumicës dhe ata të opozitës parlamentare, ranë dakord për formulimin e ndryshimit të dy neneve të Kushtetutës që lejon modifikimin e dy...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -