- Advertisement -

TAG

lëkurë

Kultura e pronës në Shqipëri? Me i rrjep lëkurën pronarit deri tek qiraja e Edi Ramës

Nga Marsida T. Najdeni Prona është një temë e nxehtë në Shqipëri. Të gjithë e duan me çdo kusht, por sa dinë ta respektojnë? E...

Eurosong/ Madonna nuk e “shkund” më skenën. Mosha bën të vetën (film)

E nisi me tingujt magjikë të Pyotr Ilyich Tchaikovsky, por magji nuk pati. U prit me shumë entuziazëm nga organizatorët dhe të pranishmit në Eurosong,...

Çfarë ndodh me mëlçinë, nëse pini dy filxhanë kafe në ditë

Të dhënat tregojnë që nëse pini dy filxhanë kafe në ditë mund të pakësoni gjasat e cirozës hepatike. Ka ditë kur mëngjesi nis me aq...

Jeruzalemi/ Shqipëria pro apo kundër Amerikës? Kjo është çështja…

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley tha se vendi i saj do të marrë shënim emrat e shteteve që do të votojnë...

Lëkura çudibërëse e qepës, përdorimet shëndetësore

Gjëja e parë që bëjmë kur duam të hamë qepë është ta qërojmë atë. Lëkura e qepës hidhet në kosh, por për fat të...

Çaji i lëkurës së mandarinave për fuqizimin e organizmit

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine. Lëkura e tyre e portokalltë shkëlqen dhe është më e ndezur...

Politikë nën shenjën e pistoletës

Nga Lorenc Vangjeli Flokë të gjata, xhup i zi treçereksh lëkure që fsheh barkun e rrumbullaktë, xhinse, këpucë të zeza me majë, aromë therrëse qepe...

Jini gra!

Nje mike më ftoi të lexoja para pak ditësh një shkrim të “The Time” për Hillary Clinton dhe mënyrën se si media e portretizon...

Latest news

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...
- Advertisement -