- Advertisement -

TAG

krimi i organizuar

Liberalizimi i vizave/ KE paralajmëron Shqipërinë: Luftoni krimin e organizuar, korrupsionin dhe pastrimin e parave!

Komisioni Europian ka publikuar raportin e fundit, përsa i përket ecurisë së Shqipërisë gjatë këtyre viteve, kur është bërë e mundur lëvizja e shqiptarëve...

Rama shpall bashkëpunimin e shtetit me mafian!

Nga Dritan Kaba Edi Rama po bën aktin e fundit në shërbim të bandave të krimit të organizuar dhe oligarkëve, që nuk kanë paguar taksat në...

Qeveria Rama e ka tronditur krimin e organizuar në palcë (film)

Qeveria dhe kryeministri Rama e kanë tronditur krimin e organizuar në palcë. Është kjo një deklaratë e vetë kryeministrit Rama nga foltorja e Kuvendit i...

“S’do falim asnjë…”/ Artan Hoxha i tregon Edi Ramës SMS-në kërcënuese të krimit të organizuar

Gazetari Artan Hoxha publikoi një mesazh kërcënues që ka mbërritur dje në Abc News, drejtuar gazetarit Artan Hoxha si dhe televizionit Abc News. Ai...

Pikat e errëta të paketës “Anti KÇK”. Përse Komiteti Shqiptar i Helsinkit është kundër? (film)

Erida Skëndaj drejtore Ekzekutive e Komitetit Shqiptar të Helsinkit theksoi se paketa “Anti KÇK” nuk respekton garancitë Kushtetuese të Konvetës Europiane. Sipas saj, krimi i...

Operacioni anti-KÇK nis me pengmarrjen-vrasje/ Policia sekuestron resortin në Shijak. Dosja i kalon SPAK-ut (film)

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e sekuestrimi të kompleksit “Golden” në pronësi të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Jak Prengës. Sipas...

PD: Bosët e krimit dhe vrasësit më të rrezikshëm po lirohen me dijeninë e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ka deklarouar se bosët e krimit të organizuar dhe vrasësit më të rrezikshëm po lirohen me dijeninë...

Zv/ministri i brendshëm Lamallari: Jemi afër zbulimit të vrasjes së Rrëshenit (film)

I ftuar ditën e sotme në studion e ABC News me gazetaren Juli Xhokaxhi ka qenë i ftuar zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari. Lamallari...

A e dini që gjuha shqipe po rrezikohet nga krimi i organizuar?

Shkruan Fahri Xharra - Gjakovë “Unë nuk jam gojëtar e as shkrimtar, as gjuhëtar e as shkencëtari gjuhës; por e flas atë, sepse kështu më...

PD përshëndet ngritjen e SPAK: T’i jepet fund pandëshkueshmërisë së zyrtarëve të korruptuar

Partia Demokratike ka përshëndetur ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Demokratët e shohin konstituimin e SPAK si një shans të ri për Shqipërinë që t’i...

Latest news

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...
- Advertisement -